Мектеп атауы: Мұғалімнің аты-жөні



бет1/4
Дата25.11.2023
өлшемі0,53 Mb.
#127498
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Арыкова Асель кмж дүниетану


Қысқа мерзімді жоспар



Мектеп атауы:




Мұғалімнің аты-жөні:




Мерзімі:




Сынып: 3

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Пән:

Дүниетану

Бөлім:
Бөлімше:

Жанды табиғат
1.4 Денсаулық және қауіпсіздік

Тақырып:

Менің табиғи ортадағы қауіпсіздігім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

3.1.4.3. Түрлі дереккөздер негізінде табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді анықтау және бағалау.
3.1.4.4. Табиғи ортадағы өзінің қауіпсіздігін жоспарлау.

Сабақ мақсаты :

Барлық оқушылар жасай алады:
 Табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді анықтайды, атайды.
Оқушылардың көбі жасай алады:
 Түрлі дереккөздер негізінде табиғи ортадағы қауіп-қатерлерді бағалайды
Оқушылардың кейбірі жасай алады:
Қауіп-қатерден қорғанудың ережесін құрастырады

Бағалау критерийі:

– табиғи орта дегеніміздің не екенін біледі;
– табиғи ортада қандай қауіп-қатерлердің болатынын біледі.
– табиғи ортадағы өзінің қауіпсіздігін жоспарлайды.
– басқа да қауіп-қатерлерді зерттейтін болады (жәндіктерден, саңырауқұлақтардан болатын қауіптер және т.б.)

Құндылықтарды дарыту:

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар:

Қазақ тілі: оқушылар табиғи апат түрлерін кірме сөздер ретінде қарастырып, дұрыс жазылуын үйренеді.

АКТ қолдану дағдылары:

Видеоролик, Электронды тақта

Тілдік мақсат:

Оқушылар:



  • ауа-райы адамдардың өміріне қалай әсер ететінін әңгімелейді;

  • катаклизм түрлерін атайды.


Терминология:



  • Катаклизм

  • Табиғи катаклизмдер

  • Төтенше жағдайлар

Бастапқы білім:

Оқушылардың ауа-райы, климат, климаттық белдеулер туралы алғашқы түсініктері бар. Қолайлы және қолайсыз ауа-райын ажырата алады.

Сабақ барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (7-8 мин)

(Ұ)



Іс-әрекет арқылы амандасады және тақбақты оқиды

Мұғалімнің кері байланысы: “Ваууу!Супер!Жарайсыңдар!”



  1. (Ұ) Үй тапсырмасының орындалуын тексеру.Қар кесегі әдісі арқылы өткізіледі.

Сұрақтарға жауап беріңдер:
- Қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстары дегенді қалай түсінесіңдер?
Телеарнадан қандай табиғи катаклизмдерді көрдің
Соңғы кезде Қазақстанда қандай катаклизм болды? Табиғат жағдайларының адам өміріне қалай әсер етеді?

Топқа бөлу

Жарық әдісі
Тақтада жасырынған әріптер ілініп тұрады оқушылар әріптерді тауып сабақтың тақырыбын анықтайды.
Иа, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:
Менің табиғи ортадағы қауіпсіздігім

Дескриптор:
1 Қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстары дегенді қалай түсіндіреді
2. Катаклизм сөзіне анықтама береді: күннен, судан, құйыннан, найзағайдан т.б туралы айтады. 3. Әр топ өз анықтамаларын өзара салыстарады.
Топ бойынша отырады
Оқушылар сұраққа жауап береді.Және шамның ішінде жасырылған суретті табады.Тапқан әріптер бойынша бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайтын болады

Мұғалімнің кері байланысы: ҚБ: Бас бармақ әдісі арқылы

https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/



Сабақ ортасы
(30-35 мин)



Табиғи ортадағы қауіп қатерлер туралы бейнематериалға назар аударамыз
– Табиғи ортада қауіпсіздік ережелерін сақтамасаң, оның зардаптары қандай болуы мүмкін?


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет