Бөлім: 1 Ауа райы және климаттық өзгерістер
|
Мектеп: Мерей ЖОББ мектебі
|
Сабақтың тақырыбы:
|
1.4.Көктем туды
|
Күні:9.09.2022 ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ажбаева М.Л
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
7.Т/А4. Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау.
7.ӘТН2.Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдану. (Үндестік заңына бағынбайтын қосымшалар. Интонация)
|
Сабақ мақсаттары
|
Тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды;
сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолданады.
|
Алдыңғы оқу
|
Қазақстан климаты
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңдері/уақыт
|
Педагогтің іс - әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Топқа бөлу
«Көктем», «Жаз», «Қыс», «Күз»топтарына қима қағаздар арқылы бөліну
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісімен үй тапсырмасын тексеру
|
|
|
қима қағаздар
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма «Оқы, ойлан, талқыла» әдісі. Өлеңді түсініп оқып қосымша және негізгі идеяны анықта.
Тілдік бағдар. Үндестік заңына бағынбайтын қосымшалар
2 -тапсырма
1-топ «Терминдер арқылы болжау» әдісімен тапсырмадан 4-5 сөз таңдап алу,жұптарымен сөйлем құру
Дескриптор:
1.Сөз таңдап алады.
2. Сөйлем құрайды.
2-топ: «Бестармақ» әдісі
Тапсырма: 1 зат есім,2 сын есім, 3 етістік, 4 сөзден тұратын сөз тіркесі, 1-тармақтағы сөзбен мағыналас бір сөз арқылы түсіндір.
3-топ «Қармақ салу» әдісі
Тапсырма: қарамен жазылған сөздерге қосымша жалға.
4-топ. «Кім жылдам»әдісі
Тапсырма:көктем тақырыбына 1-2 шумақ өлең құра,ұйқас құрап тұрған буындарды талда.
|
Дескриптор:
Өлең мазмұнын түсінеді
Қосымша және негізгі идеяны анықтайды.
Дескриптор:
Кітаптағы Б-тапсырманы оқып, мазмұнын түсінеді, бестармақ әдісі арқылы 11 сөзді қолданады.
Дескриптор:
1.Өлеңді оқиды.
2.Қарамен берілген сөздерге қосымша жалғайды
Дескриптор:
1.өлең құрайды
2.буындарды талдайды
|
Қ.б “Үш шапалақ» әдісі
Қ.б “ Бас бармақ»әдісі
|
|
Сабақтың
соңы
|
Кері байланыс.»Миыңның суретін сал» Оқушылар мидың суретін салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады.
Үй тапсырмасы: 18-бет,6-тапсырма
Рефлексия: «Тазалық ойыны»
|
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
|
« Терминдер арқылы болжау»
«Бастармақ»
«Кім жылдам»
«Қармақ салу»
|
Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап береді, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырады, талқылайды.
Жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфогр.нормаға сай жазады.
|
Тарих, әдебиет, әдеп.
Адамгершілік құндылық
|
Рефлексия
Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):
1.
2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
|