Программалау Педагогтың аты-жөні Губашева О. Күні



Дата10.12.2023
өлшемі151 Kb.
#136445
түріПрограмма
Байланысты:
4-сынып-кмж 6


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Программалау

Педагогтың аты-жөні

Губашева О.

Күні

12.10.2022

Сынып: 4

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Салыстыру операторлары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.4.1.3 салыстыру операторларын пайдалану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

-Scratch программалау ортасын іске қосады;

Көптеген оқушылар:

Салыстыру операторларын пайдаланып, программаның скриптін жазады

Кейбір оқушылар:

программаның скриптін тексереді

Сабақтың барысы:





Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Сәргіту сәті.
Саусақ-жаттығулары.



1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
4.Жаттығуларды орындайды







Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Салыстыру операторларын екі мәннің өзара тең немесе бірі екіншісінен артық не кем екендіктерін анықтау үшін қолданады. Салыстырудың ақиқат немесе жалған деген логикалық мәндері программалау ортасында көрініп тұрады.
Scratch программалау ортасында жобалар жасау барысында да бізге шешімдер қабылдайтын жағдайлар, оқиғалар кезедеседі.Сондай кезде біз олардың мәндерін салыстырамыз.
Көрсетілім. Видеожазба/презентация.

Түсінікті болу үшін мысал қарастырайық. Көрсетілім.


Scratch-те сценарийге Салыстыру операторларын қоссақ, ол программаны қызықты әрі тартымды жасауға мүмкіндік береді.


1-тапсырма. Оқулық 28-бет «Талдап, салыстырайық» тапсырмасы.


Дескриптор:


-операторларды салыстырады, қай пәнде кездесетінің түсініктеме береді;
-ұқсастықтарын айтады.

ҚБ: «Стикер» әдісі


2-тапсырма. Практикалық жұмыс.


Оқулық 28-бет, «Компьютерде орындайық» тапсырмасы.

Дескриптор:


- Scratch программалау ортасын іске қосады;
-салыстыру операторларын пайдаланып, программаның скриптін жазады;
-программаның скриптін тексреді.

ҚБ: «Стикер» әдісі



Мұғалімді тыңдайды
Видеожазбаны көреді

1-тапсырманы орындайды


2-тапсырманы орындайды

Стикер
Стикер





Видеожазба/ презентация

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:


Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

§ 6,











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет