Сабақ № Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып



Дата28.09.2024
өлшемі93,97 Kb.
#146004
түріСабақ
Байланысты:
демо сабақ қмж


Сабақ №

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Санның дәрежесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.1.3 натурал сан дәрежесінің анықтамасын білу;
5.1.1.4 натурал санды ондық жазылу түрінде көрсету;
5.1.2.4 бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды санның дәрежесі, дәреженің негізі және санның көрсеткіші түсінігімен таныстыру. Дәрежеге келтіру түсінігін есеп шығаруда бекіту

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
5 минут

Ұйымдастыру сәті
Амандасу. Сыныпты түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Топқа бөлу
Үй тапсырмасын тексеру.


Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.






Таңдалған оқыту әдістерінің негіздемесі













Пайдаланылатын цифрлық ресурстардың негіздемесі













Негізгі бөлім
10 минут

Сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын тұжырымдау және жазу
Қосындыны көбейтумен алмастырыңыз:

  1. 5+5+5+5+5+5+5+5+5+5

  2. 3+3+3+3+3

  3. 7+7+7

  4. 4+4+4+4+4+4

Жауабы: 5∙10; 3∙5; 7∙3; 4∙6
Көбейтіндіні тиімді тәсілмен жазудың жолы бар ма?Мысалы, 5∙5∙5∙5∙5∙5∙5∙5∙5∙5 көбейтіндіні қысқаша қалай жазуға болады?
Мынадай жолы бар 5∙5∙5∙5∙5∙5∙5∙5∙5∙5=510
510 - “бестің он дәрежесі”деп оқылады. 5 – дәреженің негізі
10 – дәреженің көрсеткіші, көбейтіндіде қанша көбейткіш болғанын көрсетеді.
Математикада бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін дәрежеге келтіру деп атайды.
Дәрежеге келтірудің шешімін дәреженің мәні деп атайды.



Дескрипторлар:







Оқулық, жұмыс дәптері



Оқулықпен жұмыс
25 минут

Білімді жетілдіру
Блиц-сұхбат
Сұрақтарға жауап беріңіз («иә» – плюс, «жоқ» – минус)
1. 32 9-ға тең (+)
2. 23дәрежесінің негізі 3-ке тең (–)
3. 23дәрежесінің көрсеткіші 3-ке тең (+)
4. 25 саны дәреже түрінде 62-қа тең (–)
5. 16 = 42 (+)
6. 33=27 өрнегінің мәні 3-ке тең (–)
7. 9∙9∙9∙9∙9∙9 тең 94-не(–)
8. 1∙1∙1∙1∙1=1. (+)
Өзін-өзі бағалау. Бағалау шкаласы.

Дұрыс жауаптар саны

8

7-6

5 немесе аз

Қорытынды

Өте жақсы

жақсы

Жұмыс жасау керек

Жұппен жұмыс


Оқушылар жұмысты жеке орындайды. Жұмысты аяқтағаннан соң, парталас көршілерімен жауаптарын салыстырады. Қандай жауаптары бірдей немесе өзге екендіктеріне.
Дескрипторлар:

  1. тапсырма №295.

Кестені дәптерге салып, толтырыңыз.

п

2

3

4

5

6

7

8

9

10

п2




























п3






























п

2

3

4

5

6

7

8

9

10

п2

4

9

16

25

36

49

64

81

100

п3

8

27

64

125

216

343

512

729

1000

жаттығу өткізіледі.




Дескрипторлар:

  • Санның дәрежесін дұрыс есептейді

  • Санның негізін дұрыс есептейді

  • Дәреженің көрсеткішін дұрыс табады

  • Санды дәреже түрінде дұрыс жазады



Бағалау:
«Ротация» әдісімен бағалайды. Әр топ басқа топтардың жұмысындағы, кескіндеген

Үлестірмелі қағаздар



Таңдалған оқыту әдістерінің негіздемесі









Пайдаланылатын цифрлық ресурстардың негіздемесі









Соңы
5 минут

Сабақты бекіту Рефлексия
Үйге тапсырма:
«Күнделiктi мaтемaтикa»
Қыз бaлaлaрғa –юбкa үлгiсiн мoдельдеy, жaсay
Ұл бaлaлaрғa-үй шaтырын жaбyғa aрнaлғaн мaтериaл шығынын есептеy

Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау.





Кері байланыс

Оқушыларға «Жұлдыздар шеруі» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.



«Жұлдыздар шеруі»әдісі. Оқушылар өздері кері байланыс парағы таратылады.

Жұлдыздар шеруі»

Кері байланыс парағы.

Таңдалған оқыту әдістерінің негіздемесі









Пайдаланылатын цифрлық ресурстардың негіздемесі









Жоспарланған сабақты ұйымдастыру кезінде білім алушылардың оқу мақсаттарына қол жеткізуі туралы рефлексивті қорытынды










Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет