Күні:
02.2019ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Қожабек Т.А.
|
Сыныбы:
6 «»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Пәні
|
Қазақ тілі
|
|
Бөлімі
|
7-бөлім. Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары
|
Сабақ
|
7
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тұңғыш қазақ конькишісі
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
6.4.4.2 етістіктің етіс түрлерін, тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану;
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық балалар: Етіс түрлерінің жасалу жолдарымен танысады, етістіктерді мәтін ішінен таба алады.
Көпшілік балалар: Диалогты құру барысында ырықсыз етісті қолданады.
Кейбір балалар: диалог құру барысында етіс жұрнақтары мен сөз тіркестерін тиімді пайдаланады.
|
Бағалау критерийлері
|
«Мәнерлеп сырғанау өнерінің шебері» тақырыбында диалог құрыңдар. Диалогте етіс жұрнақтарын және төмендегі сөз тіркестерін қолданыңдар.
Суреттегі оқиғаларды айтып бер. Іс-әрекетті сипаттауда етістіктің ырықсыз етіс түрін қолдан.
|
Тілдік мақсаты:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: бокс, жеңіс, батылдық, ерлік
Жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
1. Етіс дегеніміз не?
2. Етістің қандай түрлері бар?
Бағалау үшін қолданылатын тілдік бірліктер:
Себебі...сондықтан...осы жайттарды ескере отырып...тарихи деректерге сүйене отырып...
|
Құндылықтарға баулу
|
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік: еліне деген мақтаныш сезім, ұлттық құндылықтарымызды бағалай білу сезімдерін қалыптастыру
|
Пәнаралық байланысы
|
Дене шынықтыру
|
Алдыңғы оқуы
|
Күш атасы – Қажымұқан
|
Жоспар
|
Уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
ҚБ
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
2 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Кезекші мәлімдемесі
Оқуыларды түгендеу
Оқушыларды сабаққа дайындау
|
Қолдау, қолпаштау
|
|
Сабақ ортасы
|
7 минут
|
Ойтүрткі.
1. Етіс дегеніміз не?
2. Етістің қандай түрлері бар?
|
«Келісемін, келіспеймін» әдісі
|
Оқулық
|
6 минут
5 минут
5 минут
|
3-тапсырма. 142-бет.
Бағалау критерийі
|
Дескриптор
|
Балл
|
«Мәнерлеп сырғанау өнерінің шебері» тақырыбында диалог құрыңдар. Диалогте етіс жұрнақтарын және төмендегі сөз тіркестерін қолданыңдар
|
Диалогты құра алады
Етіс жұрнақтарын қолданады
Сөз тіркестерін қолданады
|
1
1
1
|
Саралау: қарқын және жылдамдық арқылы
Алдыңға сабақпен байланыс, еске түсіру, толықтыру.
«Мен және спорт» тақырыбында мәтін құрастырып жаз. Мәтін құрылымын сақта. Көлемі – 120 сөз.
6-тапсырма. 140-бет.
Бағалау критерийі
|
Дескриптор
|
Балл
|
Суреттегі оқиғаларды айтып бер. Іс-әрекетті сипаттауда етістіктің ырықсыз етіс түрін қолдан.
|
Етісітктерді дұрыс қолданады
Етіс түрлеріне ажыратады
|
1
2
|
|
«Басбармақ» әдісі
|
Интербелсенді тақта
|
5 минут
Бағалау
|
Бағалау шкаласы: 10 балл
1 балл – 2
|
2 -5 балл – 3
|
6-8 балл – 4
|
9-10 балл – 5
|
|
|
|
Сабақтың соңы
|
|
|
6 минут
|
Үй тапсырмасын беру және түсіндіру.
8-тапсырма, 145-бет.
Бағалау критерийі
|
Дескриптор
|
Балл
|
Ырықсыз етіс жұрнағын жалғап, етістіктерді дұрыс жаз.
|
Ырықсыз етіс жұрағын жалғайды
Етістік сөздерге морфологиялық талдау жасайды
|
1
2
|
|
|
|