Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 3-сабақ
Бөлім:
|
Өнер
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 3
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Менің елімнің «нышандары»
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.3.5.1 Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіру («Алтын адам», «Бәйтерек» монументі, «Мәңгілік ел» қақпасы).
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіре алады.
Көптеген оқушылар: еліміздің мемлекеттік рәміздерін ажыратып талдай алады.
Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай сұрақтар құрастыра алады.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
5 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу.
Жаңа тақырыпты ашу «Миға шабуыл» әдісімен өтеді:
- Нышан сөзін естігенде ойларыңа нелер келеді?
-Нышанға нелер жатады?
-Біздің еліміздің қандай нышандары бар?
-Еліміздің қандай мемлекеттік рәміздері бар? Оларды ата.
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда еліміздің «нышандары» туралы оқимыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
Топқа бөліну «Таңдау» әдісі арқылы әртүрлі нышандар суретін үлестіру арқылы жүреді.
|
Жаттығу жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Тақырып ашады.
Топқа бірігеді.
|
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
|
|
Жаңа білім
15 мин
2 мин
Бекіту
18 мин
|
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздік жұмысы.
Ресми емес нышан-неофициальный символ-unofficial symbol
Ә) Суретпен жұмыс.
-Суреттен қандай ресми емес нышандарды көріп тұрсыңдар? Олар туралы не білесіңдер? Тақтадағы атауларды пайдаланыңдар.
Б) Мәтінмен жұмыс.
Сергіту сәтінде «Қаражорға» билейді.
(Т, Ж) 2-тапсырма –тәжірибе жұмысы:
А) Ойлан.
- «Мәңгілік ел» қақпасының қабырғасында бейнеленген мүсіндер нені білдіреді?
Ә) Сұрақ-жауап:
-Аңыздан берілген үзіндіні оқыңдар. Самұрық мен айдаһар ненің нышаны? Аңыз қалай аяқталады?
- Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы туралы не білесің? «Алтын Адамның» елімідің құндылығын дәріптеуде алатын орны қандай?
Б) «Жалғасын тап» ойыны:
«Мен бастаймын, сендер жалғастырыңдар..». Өз жауаптарыңды айтыңдар. Қазақстанның ресми емес нышандары:
Жануарлар-барыс.
Өсімдіктер-қызғалдақ
Музыкалық аспаптар-домбыра.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Тақырыпқа сай сұрақтар құрастыр, сыныптастарыңнан жауап ал.
|
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор:
Сөздікті жаттап алады-1балл.
Суреттегі ресми емес нышандарды атайды, сипаттайды-3балл.
Дескриптор:
- «Мәңгілік ел» қақпасының қабырғасында бейнеленген мүсіндер туралы әңгімелейді-2балл.
- Сұрақтарға жауап береді-2балл.
- Ойын барысында Қазақстанның ресми емес нышандарын атайды-2балл.
|
Оқулық,
дәптер
|
Кері байланыс
5 мин
|
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.
Оқу тапсырмасы: мәтінді оқып мазмұндау.
|
Кері байланыс жасайды.
Оқу тапсырмасын жазып алады.
|
ҚБ қойылады.
|
|
Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ немесе БЖБ, ТЖБ алғыңыз келсе, +77764531215 нөміріне ватсапқа жазыңыз.
Әр тоқсанға 5 пәннен БЖБ, ТЖБ 2 нұсқада алуға болады.
Оның ішінде:
математикадан 3 бжб,1 тжб
қазақ тілінен 2 бжб, 1 тжб
әдебиеттен 2 бжб, 1 тжб
дүниетанудан 1 бжб
жаратылыстанудан 1 бжб, 1 тжб болады.
БЖБ-лардың мақсаты, дескрипторымен балл қою кестесі, рубрикасы болады.
ТЖБ-лардың тапсырма сипаттамасы, дескрипторымен балл қою кестесі болады.
БЖБ, ТЖБ-лар биылғы курста берілген жаңа шаблонда жасалады және ЖБ алатын уақытқа қарай почталарыңызға жіберіледі.
Достарыңызбен бөлісу: |