Сабақ Бөлім: Табиғат құбылыстары Мұғалімнің аты-жөні



бет1/2
Дата10.02.2023
өлшемі1,04 Mb.
#66744
түріСабақ
  1   2

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ


Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 63-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жылға жақсы тілек

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.1.1шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылау, оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап беру

Сабақтың мақсаты

  • шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылайды;

  • оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап береді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Гүлмен тілек» әдісімен өтеді.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
- Сыйға алған гүлдің түріне қарай топқа бірігіп отырыңдар.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар.
Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі:
-Біз жаңа сабақ басында бір-бірімізге не айттық?
-Жақсы тілек кімдерге айтылады?
-Батаны оқып, мағынасын түсіндіріңдер.
- Олай болса, бүгінгі сабақта «Жылға жақсы тілек» тақырыбындағы шығармаларды туралы оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз.

Шеңберде тұрып бір-біріне тілек айтады, гүл сыйлайды.
Топқа бірігеді.
Сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді.



«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!

гүл
суреттері






Жаңа білім
15 мин

2 мин



Бекіту
15 мин



(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
А) Сөздікпен жұмыс.

Ә) Мәтінмен жұмыс.
-Мәтінді түсініп оқыңдар.
-Жолаушылар әңгіме қылған күн райының сипаты қандай еді?
-Оқиғаның басталуына не себеп болды?
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Абайдың балалық шағы туралы не айта аласың?


Сергіту сәті – құстар үні.


(Д, Т) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) Әңгіме құрау.
-Өз қиялдарыңмен өзгертіп, Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құраңдар.
Ә) Кестемен жұмыс.
Кестедегі жеңіл, күрделі сұрақтарға жауап беріңдер.

Б) Қорытынды.
-Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренуі мүмкін?

- Тапсырма орындайды.

Құстар үнін тыңдап сергиді.


-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:
Сөздікті жазып, жаттайды-2балл.
- Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді-2балл.
Дескриптор:
- Отамалы қойшының аман қалғаны туралы әңгіме құрады-2балл.
Кестедегі жеңіл, күрделі сұрақтарға жауап береді-2балл.
Күн райын болжауды адам қалай, қайдан үйренгені туралы әңгімелейді-2балл.

«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып
1-бөлім 2019ж

аудиожазба



Қорытын-ды
5 мин

Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: мазмұндау.

Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.

ҚБ қойылады.
Cty

1112







Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 64-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қош келдің, Наурыз!

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.2.1 таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төрт жолды) жазу

Сабақтың мақсаты

  • таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосады, жаңа сюжеттер енгізеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
10 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
-Қош, келдің, Наурыз! сөздерінің бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар.
Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі:
- Топқа бөлінгенде берілген сөздердің бір-бірімен байланысын анықтаңдар. (Қош келдің, Наурыз!)
-Олай болса, «Наурыз-думан» әнін тыңдап, көңілімізді көтерейік.
-Тыңдалған әннің сөзінде наурыз мерекесі қалай сипатталған?
-Ендеше бүгінгі сабақта Наурыз туралы шығарма оқып, әңгімелесеміз, тапсырмалар орындаймыз.

Жаттығу жасайды.

Топқа бірігеді.


Сұрақтарға жауап береді.

«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!



Қош, келдің, Наурыз сөздері



Жаңа білім
15 мин

Бекіту
15 мин





(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі:
А) Автор туралы мәлімет.
Автор туралы оқып, әңгімелеңдер.
Ә) Сөздік жұмысы.


Б) Мәтінмен жұмыс.
Өлеңді мәнерлеп, тізбектей оқыңдар.
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Наурыз туралы тағы қандай шығармалар есіңде?


(Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
А) Сұрақ-жауап.
-Айнала табиғаттың оянуын өлеңмен байланыстырып әңгімелеңдер.
-Өлеңде табиғаттағы өзгерістер туралы не айтылған?
-Осы маусымда адам не істейді?
Ә) Дәптермен жұмыс.
-Өлеңдегі жыл құстары тіркесінің түсініктемесін жазыңдар.
Б) Мәтінмен жұмыс.
Наурыз туралы мәтінді оқып, бір-біріңе түсіндіріңдер.
-Қою әріппен берілген сөйлемнің мағынасын сурет немесе сызбамен бейнелеңдер.
-Оқушының жазғанына қараңдар. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып оқыңдар.
Ә) Қорытындылау.
-Наурыздағы табиғат сендерге несімен ұнайды?

- Тапсырма орындайды.

-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.



Дескриптор:
- Автор туралы оқып, әңгімелейді-1балл.

Өлеңді мәнерлеп, тізбектей оқиды-1балл.


Айнала табиғаттың оянуын өлеңмен байланыстырып әңгімелейді -2балл.


-Табиғаттағы өзгерістер туралы әңгімелейді - 1балл.
- Адамның көктемдегі еңбегін әңгімелейді-1балл.
Наурыз туралы түсіндіреді-1балл.
сөйлемнің мағынасын сурет немесе сызбамен бейнелейді-1балл.
- Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып оқиды-1балл.
Наурыздағы табиғаттың несімен ұнайтынын әңгімелейді-1балл.

«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып 2019ж




Қорытын-ды
5 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет