Сабақ жоспары № Курс Топ №13 15 17 18 Қатысушылар саны



бет1/2
Дата01.03.2023
өлшемі127 Kb.
#70641
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
№16 Функциялар мен процедураларды пайдалана отыра, бағдарламалау тілінде кодты жазу.


АЛМАТЫ ОБЛЫСТЫҚ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ
МКҚК Талғар қ. Политехникалық колледжі


«Бекітемін»
Директордың оқу ісі жөніндегі
орынбасары Бейсембаева Е.Қ
_________

Сабақ жоспары №

Курс

Топ № 13
15
17
18

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Күні:



Модульдің немесе пән атауы:

Информатика

Педагогтің аты-жөні

Айдархан Ақерке

Сабақтың тақырыбы

16 Функциялар мен процедураларды пайдалана отыра, бағдарламалау тілінде кодты жазу.

Сабақтың типі:




Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

Функциялар мен процедураларды пайдаланып программалау тілінде код жазу

Сабақтың мақсаты:

Python программалау тіліндегі функция мен процедураларды
анықтайды
Процедура түрлерін салыстырады
Функция мен процедураларды қолданып программалайды

АКТ қолдану

- бағдарламалау тілін қолдану;

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері:

Педагогтің әрекеті

Білімалушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастырушылық кезең

Сәлемдесу, түгендеу



1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады
Мұғалімді тыңдайды






Презентация



Сабақтың басы

Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.
Топқа біріктіру: Үш түрлі көңілді смайлдер арқылы топтарға бөлінеді.


Өткен сабақты пысықтау: «Ыстық орындық» әдісі Оқушылар орындықта отырған оқушыға өткен тарау бойынша сұрақтар қояды. Оқушы тез жауап беруі керек, себебі орындық ыстық.
Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау




Балл қою арқылы бағалау
жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру
Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету
Бірін-бірін бағалайды



Презентация
АКт
Интернет желісі
Ютуб каналы
Дарын онлан
Кітап
Дәптер
Пк





Сабақтың ортасы



«Миға шабуыл» әдісі

  • «Процедура» және «функция» ұғымдарымен таныссыңдар ма?

  • Оларды программада не үшін қолданады деп ойлайсың?

  • Программалау барысында процедураны пайдаланбауға бола ма?

Процедураларды программа жазуда қолданудың қандай тиімді жақтары бар деп ойлайсың?
«Джигсо» әдісі
Оқушылар тақырыпты оқып, түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады.
Ауызша мадақтау, ынталандыру
1-тапсырма.

  • Процедура мен функцияның жұмыс қағидаларын салыстыра отырып талдаңдар. Талдау барысында:

    1. Олардың жұмыс қағидасындағы ұқсас тұстарын анықтау

    2. Олардың жұмыс қағидасындағы негізгі айырмашылықтарын анықтау

    3. Қайсысы тиімді? Не үшін? Дәлелді мысалдар келтіру.

Дескриптор:__Python_программалау_тіліндегі_функция_және_процедуралардың_айырмашылықтарын_салыстырады.__Фигуралар_арқылы_бағалау_2-тапсырма.'>Дескриптор:
Python программалау тіліндегі функция және процедуралардың айырмашылықтарын салыстырады.
Фигуралар арқылы бағалау
2-тапсырма.
- Процедураны қолдануға арналған бір есеп мәтінін құрастырыңдар. Есептің программалық кодын жазып, ұсыныңдар.
Дескриптор:
Процедураларды қолданып есептерді программалайды.
Фигуралар арқылы бағалау


3-тапсырма.
- Программалау барысында процедураны қолданудың тиімділігі қандай? Қандай қосымша мүмкіндіктер береді?
Дескриптор:
Python программалау тілінде процедураларды қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.
Оқушылардың жұмыстары бағалау парағына балл қою арқылы бағаланады







Презентация

Сабақтың соңы
(Сабаққа қортынды жүргізу,кері байланыс, рефлекция)



Кері байланыс: «Тазалық» әдісі Оқушылар сабақтағы қажет мәліметтерді қоржынға, ойлану керек мәліметтерді
еттартқышқа, қажет емес мәліметтерді қоқысқа салады.



Презентация



Сабақты бекіту . Бағалау



Зымыран сұрақтар
Оқушылар қағазға үш сұрақтан жазып, ұшақ жасап, келесі топқа ұшырады.
Бір-бірін бағалайды





Презентация

Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру



Үйге тапсырма. ТАҚЫРЫПТЫ ОҚУ




7-тапсырма. ДНҚ молекуласының құрылысының принципі


ДНҚ молекуласының құралымын ашты

  1. Д. Уотсон, Ф. Крик

  2. Ф.Крик, Д. Уотсон, Р. Фрвнклин

  3. Ф. Вирхов, Д. Уотсон

  4. Ч. Дарвин, Д. Уотсон

  5. Р.Вирхов, Д. Уотсон

Нуклеин қышқылдарын ашқан

  1. Р. Вирхов

  2. Ф. Миллер

  3. К. Бернор

  4. К. Ивановский

  5. И.П. Павлов

ДНҚ молекуласының қызметі

  1. Жүректің жұмысына қатынасу

  2. Зат алмасуға қатынасу

  3. Нәруыз туралы материаны сақтау және жүзге асыру

  4. Оттегіні тасымалдау

  5. Көмірқышқыл газын сіңіреді

Полипептидтік тізбек жайлы ақпарат жазылған ДНҚ бөлігі аталады

  1. Ген

  2. Ядро

  3. РНҚ

  4. Нуклеус

  5. РНҚ және ген

ДНҚ-ның мономерлері

  1. Глюкоза

  2. Аминқышқылы

  3. Нуклеотидтер

  4. Глицерин

  5. Май қышқылы

ДНҚ турады ... нуклеотидтен

  1. 5

  2. 6

  3. 4

  4. 3

  5. 2




Талғар политехникалық колледжінде директордың оқу ісі орынбасары Бейсембаева Елмира Қанағатовна мен колледж әдіскері Серғали Шынар Серғалиқызы Тілдер бірлестігі оқытушыларының отырысын өткізді.
Тақырып: Оқытушылардың сабақтарына талдау жасау және ұсыныстар.
Мақсаты: «Тілдік пәндер бірлестігінің» оқу үрдісіне дайындағын, оқу құжаттарының жүйелгін, білім беру процесінде заманауи білім беру технологияларды енгізу, оқу процесіне оқу-әдістемелік дидактикалық материалдардың жиынтығын қамтамасыз ету негізінде оқу сабақтарын өткізу сапасын арттыру.
Тілдер бірлестігінің жетекшісі Бердиева Раушан Есбосыновна өз бірлестік оқытушыларының оқу жоспарлары мен бағдарламаларының орындалу жағдайын, пән үйірмелерінің және факультатив жұмыстарымен, оқытушылардың кәсіби деңгейін көтеру жүйесі және оның нәтижесімен , кәсіби деңгейлерін көтерудегі оқытушылар жұмысының жүйелілігі және бірізділігі,
білімалушылардың кәсіби конкурстарға қатысу жетістіктерін, өткен оқу жылы мен салыстырғандағы білім алушылар үлгірімінің өсу (кему) динамикасымен, бақылау жұмыстарының нәтижелері туралы ақпарат берді .


  • ДНҚ химиялық құрамы


  • ДНҚ молекуласының қос шиыршығы құрылысы


  • .ДНҚ молекуласының үлгісін (модельдеу)жасау




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет