«САРСЕН АМАНЖОЛОВ АТЫНДАҒЫ ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН УНИВЕРСИТЕТІ» КЕАҚ
ЖОҒАРЫ КОЛЛЕДЖІ
Педагогтың сабақ жоспары Ойын – балаларды тәрбиелеу және дамыту құралы" (сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы: КМ02 Дамытушы ойындар негіздерін, ойын іс-әрекетінде көмек көрсеті негіздерін меңгерту. Дайындаған педагог Кажыбаева Ж.Ш___________________________________
20 жылғы "__" ________________
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ Тобы: ДО2б(9) 503 ауд Сабақ типі: Кіріспе сабақ/жаңа сабақ/біріккен сабақ
2. Мақсаты, міндеттер
Дәріс материалына сай тапсырмалар орындату.
2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі
2.2 Оқыту нәтижесі:
1) Ойын балаларды тәрбиелеу және дамыту құралы екендігін меңгерту, материалдарға сай тапсырмалар орындату арқылы ойын түрлерін меңгерту.
2) ережелері мен талаптарын меңгереді
3) Дидактикалық материалдар жасай алады.
2.3 Бағалау өлшемдері:
1) 100 баллдық жүйеде бағаланады
2) Мақтау, мадақтау
3. Сабақты жабдықтау
3.1 Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер:
1.Орысша-қазақша түсіндірме сөздік: Педагогика / О 74 Жалпы редакциясын басқарған э.ғ.д., профессор Е.Арын - Павлодар: «ЭКО» ҒӨФ. 2006. - 482 б.
2.«Қазақ Энциклопедиясы», 5-том
3.Орысша-қазакша түсіндірме сөздік: Ғылымтану. Жалпы редакциясын басқарған э.ғ.д., профессор Е.Арын- Павлодар: ҒӨФ «ЭКО», 2006. - 430 б.
3.2 Техникалық құралдар, материалдар: ноуд бук(Презентация)
4. Сабақтың барысы -“Көңілді сәлемдесу” музыка қойылады, тақтадағы қнаған белгіні алақанымен басу арқылы мұғаліммен іс-әрекет орнатады.
-Үй тапсырмасын тексеру «Ыстық орындық» әдісі арқылы.
Өткенге шолу жасау «Кім жылдам» Викториналық сұрақтар қоямын, жауап беру
- Жаңа сабақты хабарлау, мақсатымен таныстыру;
Тапсырма № 1 Постер құрау 1-топ: Ойын деген не?
2- топ: Ойынға қойылатын талаптар.
3 топ: Баланың дамуына әсер ететін ойындар.
постер/кластер құрастыру; әр топ бір-бірінің жұмысын бағалайды, қорғайды.
-Дәріс материалымен таныстыру/ жаздыру;
-Дәріс материалы бойынша тапсырмалар орындау:
Тапсырма 2. 1-топ: қимыл қозғалыс ойындарын құрастыру
2-топ: Сюжетті рөлді ойындарды құрастыру
3-Топ: үстел үсті ойындарын құрастыру
Тапсырма 3. Екі топқа ортақ тапсырма ретінде Ойынның оқу үрдісінде пайдасы мен кері тұстарын анықтап Веен диаграммасына жазу, кесемен жұмыс