Сабақ жоспары Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: «Қоршаған орта»



бет1/3
Дата29.03.2023
өлшемі115 Kb.
#77092
түріСабақ
  1   2   3

Білім беру ұйымы:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 7 . «Қоршаған орта»

Педагогтің Т.А.Ә.




Күні :




Сынып: 2

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Құстар біздің досымыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.4.1 тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну, мұғалімнің қолдауымен жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтау
2.3.2.1 шағын мәтіндегі жиі қолданылатын сөздерден құрастырылған қарапайым фразалардың/сөйлемдердің мағынасын түсіну
2.3.5.1*мұғалімнің қолдауымен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: көптік мағынаны ажыратуды үйренеді; құстардың жақсы қасиеттерін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:жаңа лексиканы меңгереді, оларды сөйлесім барысында тиімді қолдана алады. 
Кейбір оқушылар: тақырып аясында еркін сөйлейді,жаңа сөздерді орынды қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(8 минут)



1.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу.

Тіл дамыту сұрақтарын қою.




2.(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты жариялау .
-Суреттерге қараңдар.
Суретте не көріп тұрсыңдар?
Сурет бойынша құстардың аттарын атап таныстырып өту.
«Сәйкестендір» әдісі


3.Сабақтың тақырыбын болжату.
Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру

Шеңбер бойымен тұрады. «Шаттық шеңбері»
Ашық аспан болсын!
Әр күніміз біздің
Сәттілікке толсын!
Қазақ тілі пәнінен
Білмегенді білейік
Үйренейік, күлейік!
Айтылым. Сұрақтарға жауап береді.
«Кім зейінді?» ойыны
Құстардың аттарын сәйкестендіреді :
аққу дятел
қарлығаш лебедь
тоқылдақ ласточка
бұлбұл попугай
тотықұс соловей
Болжау. Сабақтың тақырыбын,мазмұнын сұраққа жауап беру арқылы болжайды.


Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»



Құстардың
суреттері:
Аққу
Қарлығаш
Тоқылдақ
Бұлбұл
Тотықұс

Сабақтың ортасы
(9-42 минут)


1 Сөздікпен жұмыс.
Жаңа сөздер:
құстар -птицы
ұя - гнездо
бұтақ -ветка
балапан -птенец
Жаңа сөздермен танысты-рады, оқушыларға қайталатады.Дұрыс айтуға жаттықтырады.
2. Тыңдалым.Мәтінді екі рет тыңдатады.
1 – тапсырма. Тыңда. Сұрақтарға жауап бер.
Ұя жасап тақтайдан,
Талға апарып байладым. Күтемін мен шаттанған Жыл құсының сайрауын.
(Қастек Баянбай)
-Өлең қандай бала туралы?
-Жағымды әлде жағымсыз кейіпкер ме?
3.Грамматикалық қоржын. Кесте бойынша грамматикаға қысқаша көптік жалғау туралы түсінік беру.


Сергіту сәті


3. 2 – тапсырма. Оқы. Сұраққа жауап бер.
Балалар нені көрді?
• Ұяда неше балапан бар екен?
• Балалар балапандарды қайда әкелді?
• Әкесі не деді?
4. 3-тапсырма.
«Зымыран сұрақтар» қою:
• Ағаштың бұтағын сындырған дұрыс па?
• Ағаш отырғызған дұрыс па? • Құстарға жем шашқан дұрыс па?
• Құстың ұясын бұзған дұрыс па? • Құстарға ұя салған дұрыс па? • Гүлдерге су құйған дұрыс па? • Орманда қалдық заттар тастаған дұрыс па?
5. 4-тапсырма. Құстардың жақсы қасиеттерін тауып жаз.
Керекті сөздер: адалдығы, достығы, қамқорлығы, әдемілігі, әншілігі.



Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздермен танысады
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.
Жаңа сөздерді сөздікке жазады.
Сөз тіркесін, сөйлемдер құрайды.


2. Тыңдалым/Айтылым
Оқушылар өлеңді екі рет тыңдайды.
Сұраққа жауап береді:

  • Өлеңде қай жыл мезгілі туралы айтылған?

Жағымды кейіпкер екенін анықтап , өлең жолдарынан дәлел келтіреді


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет