Сабақ жоспарының конспектісі Курс: ІІ топтары



бет1/3
Дата17.01.2023
өлшемі83,5 Kb.
#61569
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
халықтық тәрбие


бЕКІТЕМІН:
пЦК жетекшісі
_______ ___________
(ҚОЛЫ) (аты-жөні)


Сабақ жоспарының конспектісі

Курс:

ІІ

Топтары:

ШТ-Д-16к

Сабақ нөмірі:

28

Пән атауы:

Тәрбие жұмысының әдістемесі

Оқытушы аты-жөні:

Сахиева М.Е.

Мамандығы/
Біліктілігі:

0111000-«Негізгі орта білім»
0111083- Негізгі мектептің шетел тілі мұғалімі

Уақыты:

27.12.2017



Өткізілетін орны:

5-қабат, № - дәрісхана

Сабақтың тақырыбы:

Халықтың ауызекі поэтикалық шығармашылығы

Сабақ мақсаты:

  • Білімділік:

Ұрпақтар сабақтастығы, дене сабақтастығы, рухани сабақтастық, еңбек және өнер сабақтастығы, отбасылық сабақтастық, синкретизм, өзгергіштік ұғымдары туралы білімдерін толықтырады.

  • Тәрбиелік:

Қазақ халқының бала тәрбиесіне қоятын талаптары және асыл қасиетті мінездері, халық дәстүрлерін насихаттау. Тәрбие әдістері, құралдары, бата беруді үйрену

  • Дамытушылық:

Студенттердің бойында қазақтың халық шығармашылығы, көркемөнер шығармашылығын дамытуғы өз үлесін қосуға үйрету

Сабақ түрі:

Практика

Сабақ типі:

Білім, білік, дағдыны қалыптастыру

Оқыту әдістері, тәсілдері, оқыту технологиялары:

НЗМ іс-тәжірибесінен алынған мәліметтер

Қолданылатын дидактикалық материалдар, техникалық құралдар:

«Этнопедагогика» пәнінен оқу әдістемелік кешен

Қолданылатын негізгі әдебиеттер:

С.Қалиев, Ж.Молдабеков, Б.Иманбекова «Этнопедагогика» Астана 2010


Б.Мұқанова, Р.Ильясова «Этнопедагогика» Астана 2008
С.Ұзақбаеа «Қазақ халық педагогикасы» Алматы 2013

Қосымша әдебиеттер:

А.Әлімов «Интербелсенді әдістемені мектепте қолдану» Алматы 2015



Сабақ барысы

Уақыты)

Сабақ барысындағы оқытушы іс-әркеті

Сабақ барысындағы студенттің іс-әрекеті

Қажетті оқу-ресурстық құралдар

1

2

3

4

5

І.Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру, мотивация

5 мин

  • Мұғалімнің амандасуы

  • Жоқ оқушыларды түгендеу

  • оқу-құралдарының дайындығын

кезекшінің жұмысын тексеру

  • Амандасу

  • оқу-құралдарын дайындау

кезекшілік міндеттерін атқару;




ІІ.Өткен сабақты пысықтау (керекті білімдерді еске түсіру)

10 мин

Тәрбиенің басым бағыттарының интеллект картасы
Тәрбие тұжырымдамасы бойынша бағыттар бойынша жұмыс жүргізу

Үй тапсырмасы бойынша жүргізген жұмыстарына сипаттама береді.




ІІІ. Оқу жұмысына ынталандыру, негізгі талқыланатын тапсырмалармен таныстыру

25 мин

  • Сабақтың мақсат-міндеттерін таныстыру;

Лекция жоспарымен таныстыру;
Топқа бөлу
Қандай жағымды сөздер естідік.
Балық қаңқасы әдісі бойынша «тәрбие жұмысын жүргізудегі проблемалар» тақырыбында жұмыс жүргізу.
Қазақ халқы тәрбиесінің ерекшеліктерінің ішінде маңыздылығы, өздікті сақтауға көмектескендері: синкретизм, табиғилық, үзіліссіздік, жүйелілік, сабақтастық.
Сабақтастық – этникалық тәрбиенің негізгі идеяларының, формаларының, құралдарының сабақтастығын қамтамасыз ететін этнопедагогиканың ерекше белгісі. Түрлері: дене, рухани, еңбек, отбасылық, материалдық, экономикалық.
Халық балаларға алты қасиетті (эерде-зейін; өнер-өріс; тапқырлық, талап, ерлік; жігер-күш; қайрат-қару; білім) үш асыл мінез қылықты (елі мен туған-туыс, жұрағат-жекжат, досқа адал болу; өте әділетті болу.



Сабақтың мақсат-міндеттерімен танысады;

Бала тәрбиесіндегі басты проблемаларды айтады


Халық дәстүрлері
Жетілген адамды қалыптастыру
Тәрбие әдістері
Тәрбие құралдары
Бата
Қазақтың халық шығармашылығы – бала тәрбиесінің құралы.
Ертегілер
Халықтың көркемөнер шығармашылығы

С.Қалиев, Ж.Молдабеков, Б.Иманбекова «Этнопедагогика» Астана 2010
Б.Мұқанова, Р.Ильясова «Этнопедагогика» Астана 2008
С.Ұзақбаеа «Қазақ халық педагогикасы» Алматы 2013

ІҮ. Білім, іскерлік, дағдыларды қалыптастыруға керекті білімдер

30 мин

  • Түсіндіру әдісі

  • Негізгі ұғымдар

  • Анықтамаларды салыстыру

Жаңа тақырыпты меңгеруге қажетті әдебиеттер мен ақпараттар тізімін ұсыну

Мұғалімнің түсіндірмесін тыңдайды;

Ғалымдардың негізгі ұғымдарға берген анықтамаларын талдайды, өз пікірлері мен ұсыныстарын білдіреді;

Дидактикалық кешен: «Тәрбие беру жүйесінің мазмұны»Тірек – сызбалар:
«Мектептегі тәрбие жұмысына қойылатын басты талаптар»
А.Әлімов «Интербелсенді әдістемені мектепте қолдану» Алматы 2015






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет