Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады



Дата06.10.2023
өлшемі19,91 Kb.
#112996
түріСабақ
Байланысты:
Дене шынықтыру пәнінен 5 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар


Қысқа мерзімді жоспар - 1

Тақырып:Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын оқу. ӨҚН

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5- сынып

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

5.3.4.1.­ денсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік мәселелері бойынша хабардар болу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:




Түсіне алады, қауіпсіздік ережелерін сақтай алады.

Оқушылар көпшілігі орындай алады:




Кейбір оқушылар орындай алады:




Тілдік мақсат
Оқылым
Жазылым
Айтылым
Тыңдалым

Оқушылар орындай алады: Өз ойларын еркін жеткізе біледі.

Пәнге қатысты сөздік мен терминдер:




Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:




Талқылауға арналған сұрақтар:




Не себепті .....деп ойлайсыз?

Уақытты үнемдеу

Ишара




Алдыңғы оқу




Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Әдістемелік нұсқаулар

Басы 10- минут

Сапқа тұрғызу
Сәлемдесу.
Рапорт тапсыртқызу
Сабақтың мақсатын түсіндіру
Саптағы жаттығулар:
Оңға,солға,айналып бұрылу
Секіріп бұрылу.
Спорт. жүріс:
Стадион айнала 2 шеңбер жүгіру
(бір баппен)
3 қатарға бөліп жалпы дамыту жаттығуларын жасау. №1 жаттығулар кешені
Арнайы жүгіріс жаттығулар:
1. Тізені көтеріп жүгіру
2. Аяқты артқа лақтырып жүгіру
3. Түзу аяқты алға лақтырып жүгіру
4. Бұғы жүгіріс
5. Сол, оң аяқпен биікке секіріп алға қозғалу.
6. Жылдам жүгіру



спорт киіміне назар аудару

Бір адамдай істеу.


Саптан шықпай жүгіру.


Оқушыларды екі лекке бөліп 30-40 м


ұзындығына арнайы жүгіріс жаттығуларын жасатқызу.
Қол жүгіргендей қимылдайды
Қол жүгіргендей қимылдайды
Қол жүгіргендей қимылдайды
Қол жүгіргендей қимылдайды

Ортасы
25-минут

Дене шынықтыру пәнінің жалпы қауіпсіздік ережелері туралы теориялық мәліметтер беру.ӨҚН.
Оқушыларды 3-4 лекке бөліп жүгіру жолдарға тұрғызу. Төменгі сөре техникасын баянды етуді үйрету
1. Төмеңгі старт.
1 -2 оқушылардан жасау
2. Старттық жүгіріс.
3-4 оқушылардан жасау
10-15м жүгіру
3. Қашықтық жүгіріс.
3-4 оқушылардан жасау
30-40 м жүгіру
Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын бекітетін арнайы жаттығуларды жетілдіру.
1. Мәре жасау үйрету.
30м қашықтыққа жүгіру
60м қашықтыққа жүгіру
2. 100м жүгіруді бекіту

Айту. Дайындал, назар сал, марш деген
кезде, қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс
көрсету.

Қателіктерін айту және жою.


Старттан кейін қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс көрсету.


Қателіктерін айту және жою.
Старттық жүгірістен кейін қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс көрсету.
Қателіктерін айту және жою.
Уақытқа тексеру

Уақытқа тексеру



Соңы
5-минут

1. Сапқа тұрғызу
2. 100 м қашықтыққа ақырын жүгіріп
жүріске көшу.
3. Жақсы істеген оқушыларды белгілеу
4. Ұйымдастырып қайтару

Бағалау, үй тапсырмасы

Қосымша ақпарат

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс
(тәрбие элементі)

Әр оқушының үлгеріміне байланысты тапсырмалар беремін.

Оқушылар өздері бас бармақ арқылы бірін - бірі бағалау




Бірлескен жұмыс кезінде жақсы жұмыстар ұсынылады.
Денгейлік тапсырмалар береміз

Ойын кезінде үйлесімділік пен түсіністік танытады.

Физика,беология пәндері, пәндерімен байланыс

Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Мақсаты мен міндеттері орындалды
Сабақтың негізгі мақсатының айқындалуы
Сабақ өз деңгейінде өтті
Уақытты жоспарға сай пайдалана білдім
Оқушылардың смайликтері арқылы өзгерістер енгіземін



Қортынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)
1. бас бармақ арқылы бағалау
2. екі топқа бөлу арқылы
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді
( оқыту мен оқуға қатысты)?
1. Оқушылардың ұйымшылдығы
2. Акт пайдаландым
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.Оқушылардың жылдамдығын білдім
2. АКТ пайдаланып олимпиадалық жарыстардан тәжірибие алу




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет