Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 10-сабақ
Мектеп
|
жалпы орта білім беретін мектебі
|
Бөлім
|
Жанды табиғат
|
Педагогтің аты-жөні
|
Нұржанова А
|
Күні:
|
23.09.2024ж
|
Сынып:3
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
№10 Мен қалада тұрамын.
Сен ұйықтап жатқанда. Бердібек Соқпақбаев.
Таң. Ертай Ашықбаев
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.2.1.2 – шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу. 3.2.8.2 – эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау
|
Сабақтың мақсаты
|
Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқиды Эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтайды
|
Құндылықты дарыту
|
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезең
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақ
тың басы
5 минут
|
I.Ұйымдастыру.
Әрбір адам – туысым, досым, жұрағат, Әрбір сабақ – үйрену, ұғу, ұлағат.
Әрбір ісің – тірлік, тірек, адалдық,
Әрбір сөзің – шындық, бірлік, адамдық.
Үй тапсырмасын сұрау
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
|
Барлығы бірге айтып,қимыл қозғалыс жасайды
|
Жарайсыңдар!
|
|
|
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма
Жаңа тақырыпты ашу. Суретпен жұмыс
Нұсқаулық: Сурет бойынша сөйле «Фантазёрлар» әдісімен орындалады. Суретті құрастырыңдар.
-Қандай сурет шықты?
-Қалада тәуліктің қай уақыты?
-Қала таңы қандай екен?
- Балапан, мәпелеу, қамқорлық сөздеріне қарап, оқитын шығарма тақырыбы мен мазмұнын болжап көріңдер.
- Ендеше бүгінгі сабағымызда «Мен қалада тұрамын»тақырыбындағы «Сен ұйықтап жатқанда», «Таң» атты шығармаларды оқитын боламыз
|
.
Суретті құрайды, сұраққа жауап беріп, жаңа тақырыпты ашады.
|
Фишкамен бағалап отырамын. Әр балға 1 фишка
|
|
10 мин
|
ҚБ 2 тапсырма
ОДД:білу,түсіну,қолдану
«Ілесіп көр» әдісімен оқиды
«Сен ұйықтап жатқанда » мәтіні
Нұсқау: «Сен ұйықтап жатқанда» мәтіні
тізбек бойынша оқуына мүмкіндік тудырады.Оқушылардың тізбекті үзбей, мәнерлеп, түсініп оқуына қолдау көрсетеді.
«Ауыл таңы». «Қала таңы». Осы тақырыптарға қандай сурет салар едіңдер? Ойларыңды әңгімелеп айтыңдар.
Автор туралы түсінік.
Әңгімені жазған кім? Ол туралы не білесің?
Сызбаға сүйеніп Бердібек Соқпақбаев туралы әңгімеле.
В) Мәтіннің әр бөліміне ат қой.
.
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Мәтінді оқиды
|
Осы тақырыптарға қандай сурет салатынын әңгімелейді. Шығарманы түсініп оқиды.
Автор туралы әңгімелейді Мәтіннің әр бөліміне ат қояды.
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |