Сабақ: мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: Т2



Дата10.12.2023
өлшемі91,64 Kb.
#136288
түріСабақ
Байланысты:
Дизайнер.Кішкентай тігінші


Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ:5

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 4 Т2

Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны:

Бөлім атауы

4-бөлім. Мамандықтар әлемі

Сабақтың тақырыбы

Дизайнер.Кішкентай тігінші

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

4.​3.​1.​1* мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу
4.​4.​2.​1* оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: бейтаныс сөздер мен сөз тіркестерінің мәнін, шағын мәтіннің мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың басым бөлігі: мәтін негізінде қосымша сұрақтар құрастыра алады;
Кейбір оқушылар: жағдаяттық тапсырмалар бойынша өз ақыл-кеңестерін ұсына алады.

Бағалау критерийлері



Дескриптор:

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану, жинақтау

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:
Сәнгер,мата,сән үлгісі,сән үйі,тапсырыс, жіп,қайшы,түйме,ине

Құндылыққа бағытталған мақсаттар

Әлеуметтік-эмоционалдық: өз пікірін ашық, еркін, сенімді жеткізеді; жұптық, топтық жұмыста өзара қолдау көрсетеді;
Танымдық: сынып ережесіне бағынады; өз іс-әрекетіне жауап бере алады

Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек

АКТ қолдану

әдістемелік құрал, ақпаратты мәтіндер.

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспарланған іс-әрекеттер

Дереккөздер



Сабақтың басы
6 минут

Сөйлеу жаттығуы/Абайдың өлеңінін жатқа айту/


І. Оқылымалды тапсырма:
Сұрақтарға жауап беріңіздер:

  • Қазіргі заманауи сұранысқа ие мамандықтар қандай?

  • Жақсы маман болу үшін не істеу қажет?

  • Мамандықты жақсы, жаман деп бөлуге бола ма?

Лексика-грамматикалық минимум: Төмендегі сөздердің мағыналары мен аудармасын дәптерлеріңізге жазып алыңыздар.

  • Сәнгерзаманауи стильде сән үлгісін ойлап табушы, (стилист, модельер).

  • Еңбексүйгіштікеңбекқорлық, (трудолюбие).

  • Жаңа сөздер мен суреттерді сәйкестендір Сәнгер,мата,сән үлгісі,сән үйі,тапсырыс,жіп,қайшы,түйме,ине




Сабақтың ортасы
15 минут

8 минут


  1. Сәнгер не істейді?

  2. Сәнгер мамандығы несімен қиын?

  3. Жақсы маман болу үшін не қажет?

ІІ. Оқылым тапсырмасы. Жеке жұмыс.3-тапсырма,13бет Мәтінді түсініп оқы
Қуыршағыңа қалай көйлек тігіп беретініңді рет -ретімен суреттерге қарап айт
2-тапсырма: Үлгі бойынша сәнгер сөзі туралы сөйлем құраңдар.

Есте сақтайық!
Қосымша: сән+гер, саз+гер
3-тапсырма: Берілген сөздердің қайсысына –гер, -кер қосымшасын жалғауға болады?
Заң –
Қаржы –
Дәрі –
Ғарыш -
4
Дескриптор:

  • Сұрақтарға жауап береді;

  • Үлгі бойынша жоспар құрастырады;

  • Жоспар бойынша әңгімелейді;

  • Сөйлем құрайды.

http://bilim-all.kz/article/2410



Сабақтың соңы
3 минут

3 минут


ІІІ. Ой-толғаныс.
Дизайнер сөзіне ғ жол тақпақ құрайды
Рефлексия.
Сабақта қай тапсырмалар күрделі,қай тапсырма жеңіл болды?
Үй тапсырмасы:2,4-тапсырма,13бет




Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Оқушыларға қолдау көрсетуді әрбір тапсырма құрастыру барысында ескеріп отырамын. М: тыңдалымалды тапсырма, тыңдалымнан кейінгі тапсырма жасауда.

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
Кері байланыс арқылы және бағалау критерийлері арқылы.

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
Бұлардың барлығы әр сабақ барысында ескеріліп отырады

Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет