Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.1А Бүтін көрсеткішті дәреже
|
Мектеп: №71 орта мектебі
|
Күні: 01.09.2021ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Балсүгірова К
|
Сынып: 8
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
7-сыныпты қайталау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.1.2.3
нөл және бүтін теріс көрсеткішті дәреженің анықтамасын және оның қасиеттерін білу;
7.2.1.1
санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану;
7.1.2.5
алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәреженің қасиеттерін қолдану
|
Сабақ мақсаттары
|
- Бүтін көрсеткішті дәреженің анықтамасы мен қасиеттерін дәрежесі бар өрнектерді түрлендірулерде қолданады
- Өрнектің мәнін табу барысында дәреженің қасиеттерін қолдана алады.
- Амалдарды орындау ретін сақтай отырып, бүтін көрсеткішті дәрежесі бар өрнектің мәнін таба алады.
- Дәрежелері бар есептеу мысалдарында амалдар орындау тәртібін реттілігін біледі .
|
Бағалау критерийлері
|
1. Бүтін көрсеткішті дәрежені таба алады;
2. дәрежені дәрежеге шығара алады;
3. дәрежелерді көбейте алады;
4. дәрежелерді бөле алады;
5. өрнектерді түрлендіру кезінде бүтін көрсеткішті дәреженің анықтамасы мен қасиеттерін дұрыс қолданады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
12 минут
|
Оқушылардың зейінін шоғырландыру, түгелдеу;
Сабақтың тақырыбымен таныстыру
Сабақтың мақсатын және бағалау критерийлерін оқушылармен бірге талқылау.
Стартер. "Бинго" ойыны.
Ойынның соңында оқушылар презентация көмегімен өзін-өзі тексереді
|
Презентация
Карталар мен кестелер
|
Сабақтың ортасы
33 минут
|
Жеке жұмыс.
1) Бүтін көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру.
Әр есептің a, b, c, e тапсырмаларын орындау;
d тапсырмаларын үйге қалдыру.
2) Өрнектерді ықшамдау.
1, 2, 4, 5, 7, 8, 10, 11 тапсырмаларды орындау;
3, 6, 9 тапсырмалар үйге қалдыру.
Теріс көрсеткішті дәреже
а – n = ( 1 / an )
Тапсырма 1
Тапсырма 2. Есептеңіз
Тапсырма . Оқушылар жеке орындайды, жұпта бір-бірімен салыстырады. Мұғалім тексереді
Жұптық жұмыс.
Мұғалім сыныпты жұптарға ыңғайына қарай бөледі.
1.Есептеңдер:
2.Куб түрінде көрсетіңдер:
3. n қандай мәнінде теңдік орындалады:
4. Қайсысы үлкен:
Мұғалім шығару жылдамдығы бойынша жұптарды анықтайды, бір-бірлерінің жұмыстарын тексертеді.
|
Дидактикалық материал, №1
Дидактикалық материал, №2
Дидактикалық материал, №3
|
Сабақтың соңы
3 минут
|
Рефлексия:
Сабаққа мен белсенді / белсенді емес қатынастым.
Сабақтағы өз жұмысыма ризамын / әлі де жұмыстануым керек.
Шығарылған есептер түсінікті болды / тағы да қарап шығуым керек.
Үйге тапсырма: дидактикалық материалдар №1 - d тапсырмалары, дидактикалық материалдар №2 - 3, 6, 9 тапсырмалар.
|
Дидактикалық материалдар
|