Сабақ тақырыбы Бұл Орталық музейі Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата12.04.2023
өлшемі1,58 Mb.
#81871
түріСабақ
Байланысты:
Орталық музей ашық с


Білім беру бөлімі

14 ЖОББМ

Бөлім:

Өнер

Педагогтың Т.А.Ә.

Бижанова А.С

Күні:




Сынып: 3 «б»

Қатысқандар саны: 19 Қатыспағандар саны:1

Сабақ тақырыбы

Бұл – Орталық музейі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.​3.​1.​1* Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру. 3.​4.​1.​1*Тірек сөздер мен суреттерді қолданып, постер/мәтін құрастыру



Сабақ мақсаттары

-тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді;
-тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастырады

Сабақтың барысы

Сабақтың
кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

Сабақтың басы
7 мин

Сабақтың ортасы
30 мин

Сабақтың соңы
8 мин



Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал:
-Қайырлы күн!
-Қайырлы күн!
«Сөз атасы сәлем»-деп,
Сәлемдесе білеміз.
Туыс-туған, достармен,
Амандасып жүреміз.
«Үлкенге де сіз, кішіге де сіз»,
Баршаңызды құрметтеп,
Бас иеміз біз!
Үй тапсырмасын тексеру:
« Допты лақтыру» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру
1. Мұхтар Әуезов кім?
2. Мұражай қай қалада орналасқан?
3. Мұражай неше қабатты?
4. Мұражайда неше бөлме бар?
5. Мұхтар Әуезов мұражайында бұрын кім тұрған?
6. Мұражайда қандай экспонаттар бар?
7. Жазушының жеке кітапханасы бар ма?
8. Кітапханада неше кітап бар?
Ой қозғау. Мұғалім сурет арқылы қандай тақырып өтетіні жайында оқушыларға болжайды.
Сабақтың мақсатымен таныстыру:

  • Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру.

  • Сурет бойынша сұрақ-жауап құру.

Жаңа сөздер: Ұлттық аспаптар-народные ирструменты ашылады-открывается жабылады-закрывается Жіктік жалғау
Мен көрсет+ті+м
Сен көрсет+ті+ң
Сіз көрсет+ті+ңіз
Ол көрсет+ті
Тыңдалым. Айтылым. 1-тапсырма

Орталық музейі Алматы қаласында орналасқан. Ол өте үлкен мұражай. Онда көне бұйымдар сақталған.


Кітап музейі Алматы қаласында орналасқан. Онда көне кітаптар бар. Олар араб, түркі жазуларыммен жазылған.
Оқы. Қайтала.

Ітоп. 2-тапсырма.Сөздерді сәйкестендіріп сөйлем құра

Музейде

түрлі экспонаттар

сақталған

Орталық музей

мұражай

орналасқан

Мұражайда

«Алтын адам»

ұнайды

Маған

Алматы қаласында

бар

ІІтоп.3-тапсырма. ДҰРЫС/БҰРЫС кестесін толтыру




Сөйлемдер дұрыс бұрыс

1

Орталық музей Астана қаласында
орналасқан

2

Ол кішкентай музей

3

Онда жаңа бұйымдар сақталған

45

Музейде көне кітаптар бар
Кітап музейі Алматыда орналасқан

ІІІ топ. 4-тапсырма. ЖАЗЫЛЫМ. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жаз.
(аспаптары,«Алтын адам», музей, кітап)

****Алматы қаласында Орталық ...... орналасқан.

  • Музейде музыка ...... сақталған.

  • Мынау – ...... музейі.

  • Музейде ...... бар.




Грамматикалық қоржын.
Оқушылар «Волейбол» ойынын ойнайды. Оқушылар бір-біріне допты лақтырады да сөздерді жіктеп айтады.
«Музейге бару», «кітапханаға бару»
сөз тіркестерін ауызша жіктеу
«Мұражай», «кітап» сөздерін математикалық тәсілмен талдау
Кел,жаттайық!
Мекені тарих-киенің,
Сырыңды ойға түйемін.
Бабалар көзі –мұражай,
Басымды саған иемін.


Есте сақта!
Мен інімді Орталық музейге апардым. Ініме музей ұнады.

Бекіту сұрақтары:



  • 1.Орталық мұражай қайда орналасқан?

  • 2.Орталық мұражайда қандай бұйымдар сақталған?

  • 3.Кітап мұражайы қайда орналасқан?

  • 4. Орталық мұражай қандай?

Үй тапсырмасы: Оқулық, 35 бет, 2-тапсырма.
Жазылым.
Берілген тірек сөздерден музей туралы мәтін құра.
Тірек сөздер: музей, ашылады, жабылады, демалыс күндері,күнде, ыдыс, киім, құмыра, кітаптар, ұнады,үлкен,әдемі.
Рефлексия
Бүгінгі сабақтағы көңіл-күйіңді қандай болды? Стикерге жазып ағашқа жапсырыңыз?
**Бәрін түсіндім.
**Мен үшін жаңалық
**Мүлде түсінбедім


Оқушылар өлең жолдарын айтып амандасады



Дескриптор: әр дұрыс жауапқа 1 балл
-тақырыптың мазмұнын біледі -сұрақтарға жауап береді

Мұғалім сурет арқылы қандай тақырып


өтетіні жайында оқушыларға болжайды.



Дескриптор:1 балл
-Мәтінді тыңдап, тақырып қояды.


Дескриптор: 2 балл
-Сөздерді сәйкестендіріп сөйлем құрайды
-сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады;
Дескриптор: 2 балл
-Мәтін сазмұнын біледі
-Сөйлемдердің дұрыс,бұрыстығын ажырата біледі;


Дескриптор: 2 балл
-Көп нүктенің орнына сөзді қоя біледі
-сөйлемді қатесіз жазады


Дескриптор: әр оқушыға 1 балл
-ережені дұрыс қолданады;
-сөз тіркестерін дұрыс жіктейді;
-сөздерге талдау жасайды

Топтық тапсырманы орындайды.



Дескриптор:1 балл
-Топтық тапсырманы орындайды.

Күнделікке жазады.


Сабаққа кері байланыс жасайды



Бағалау критерийі: -Жарайсыңдар!
-Тамаша!
-Жақсы!





Жарайсың!

Өте жақсы!


Жақсы!



Интер белсенді тақта, суреттер, бейне жазбалар
Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3
Оқулық

Слайд 4

Слайд 5
Оқулық
Слайд 6
Слайд 7
Оқулық

Слайд 8


Слайд 9

Слайд 10



Слайд 11
Күнделік
Кері байланыс



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет