Сабақ тақырыбы Митоз. Митоз фазалары. Зертханалық жұмыс «Пияз тамыр ұшындағы жасушалардан митозды зерттеу»



Дата18.07.2023
өлшемі1,8 Mb.
#104478
түріСабақ
Байланысты:
Айж.КМЖ (копия)





Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Жасушалық цикл

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Рсалы Айжамал Рахымжанқызы

9 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны :

Сабақ тақырыбы

Митоз. Митоз фазалары. Зертханалық жұмыс «Пияз тамыр ұшындағы жасушалардан митозды зерттеу»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

9.2.2.2 - митоздың кезеңдерін сипаттау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар үшін:
Митоз және митоз фазаларын түсіндіріп бере алады.
Көпшілік оқушылар үшін:
Зертханалық жұмысты орындай алады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Қызығушылықты ояту


Үй жұмысы
8 мин

Оқушылармен амандасу, оларды сабаққа бейімдеу.
(Ұ) «Өз тәттіңді таңда» әдісімен оқушыларды 3 топқа біріктіру.
«Lays» әдісі арқылы оқушылардан үй жұмысы сұралады.

Амандасады
Таңдалған тәттілерінің түсі бойынша 3 топқа бірігеді.
Lays топшамасынан берілген сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор: Жалпы – 2 балл
Жасушалық циклдың маңызын біледі – 1 балл
Жасушалық цикл кезеңдерін атай алады – 1 балл.








Жаңа сабаққа кіріспе
10 мин

(Ұ) «Мозайка» әдісі арқылы жаңа тақырыпты табу. Тақтаға тақырыпқа байланысты суреттер ілінеді.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Жаңа тақырыпты ашу.
Кітаппен жұмыс.
Интерактивті презентация көрсету.



Оқушылар тақтадағы суреттерді біріктіру арқылы жаңа тақырыпты табады.
Оқушылар тақырып мақсатымен танысып, кітаппен жұмыс, интерактивті презентацияны қарайды.







https://www.emaze.com/@ALOWQZQRQ/office-tour



Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.


5 мин
5 мин
10 мин

Тапсырма 1: Топтық жұмыс
І топ: «Жауапқа сурақ»
Мозайка
ІІ топ: «Сен білесің бе?» Ғаламтордан тақырып бойынша қосымша қызықты ақпатарттар алу.
ІІІ топ: Постер
Митоз фазаларын сипаттау.
Постер қорғау.



Оқушылар топта талдау жасайды.
Мозайка құрастырады
Қосымша ақпараттар жинақтайды.
Постер қорғайды.

Дескриптор:
Білім алушылар
Берілген тапсырмаларды топпен орындайды
Жалпы балл –2 балл

ДК экраны
7-сынып оқулығы.
Ғаламтор
Плакат А3







https://joyteka.com/100281828

http://amrita.olabs.edu.in/?sub=79&brch=18&sim=237&cnt=4

Тапсырма 2:
«Тесттік жұмыс»
«Джойтека» сайтынан сілтеме жіберіледі.
Тапсырма 3:
Виртуалды зертхана арқылы №8 зертханалық жұмыс «Пияз тамырұшындағы жасушалардан митозды зерттеу».

Тестті белгілеп, жауабын тақтадан көреді.

Виртуалды зертханалық жұмысты орындайды, қорытынды шығарады.





Дескриптор: Жалпы - 4 балл
Әр дұрыс жауап - 1 баллдан Дескриптор:
Білім алушы
- виртуалды зертханалық жұмысты орындайды -1 балл
-жұмысы бойынша қорытынды шығарады -1 балл
Жалпы балл - 2 балл

Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
5 мин.


2 мин

«TikTok» әдісі арқылы рефлексия жүргізу
Оқушыларға «Лүпіл» «Сұрағым бар» топшамалары таратылады.
Қорытындылайды. Мақсатқа жеткендігіне көз жеткізеді.
Үй жұмысы беріледі.
Бағалайды.

Оқушылар
Жаңа сабақты толық меңгеріп, сабақ ұнаса «Лүпіл» топшамасын көтереді.
Жаңа сабақты меңгеруде сұрақтары туындаса «Сұрағым бар» топшамаларын көтеріп сұрақтарын жариялайды.
Тақтадағы ұяшыққа салады.

Үй жұмысын жазып алады. Баллдарын біледі



Мұғалім оқушыларды
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.







Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет