Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру тақырыбына есептер шығару



бет1/3
Дата03.05.2023
өлшемі76,37 Kb.
#89503
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Математика 5 сынып Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру сабақ жоспары (3)


Қысқа мерзімді жоспар.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Мектеп: «Рахат орта мектебі № 1» КММ

Күні: 31.01.2022ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Саимбетова Ф.Б.

Сынып: 5 «З»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру тақырыбына есептер шығару





Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.1.14
ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30;
5.1.2.25
бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру.

Сабақ
мақсаттары

Барлық оқушылар үшін:
Ондық бөлшектерді оқып жазуды меңгереді;
Көпшілік оқушылар үшін:
Ондық бөлшекті жай бөлшектерге айналдыра алады;
Кейбір оқушылар үшін:
Өз бетімен жұмыс жасау арқылы ондық бөлшекті жай бөлшекке ауыстырып, күрделі есептерді шығара алады

Сабақ типі

Қайталау сабағы

Сабақ барысы

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
10 мин.

Ұйымдастыру кезеңі. Өздік жұмыс формасында үй тапсырмасын тексеру.
Жеке жұмыс және жұмыс нәтижесі бойынша бірін-бірі тексереді.

  1. 65,931 санын разрядтар бойынша жіктеу.



  1. Ондық бөлшек түрінде жазыңыз: ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;




  1. Мына бөлшектердің қайсысын ондық бөлшек түрінде жазуға болады: .



  1. Сұрақтарға жауап беріңіз:

1) Ондық бөлшектің жазбасында қай разрядтардың арасына үтір қойылады?
2) Үтір алдында жазылған сан нені білдіреді?
3) Үтірден кейінгі жазылған сан нені білдіреді?
4) Үтірден кейін қанша сан болатынын қалай анықтауға болады?
5) Бөлімі 1000 болса, үтінден кейін қанша сан болады?

1.Оқушылар мұғаліммен амандасады.
2. Сабаққа дайындалады.

Берілген тапсырмаларды орындайды:


6 ондық
5 бірлік
9 ондық
3 жүздік
1 мыңдық

5,06
0,3


0,0005
4,03
51,032
0,71
2,9
0,027

Санның бүтін бөлігін білдіреді


Санның бөлшегін білдіреді

Үтірден кейін 3 сан болады



1-10 баллдық жүйемен бағаланады

Әр сұраққа 1 баллмен бағаланады



Презентация,
Слайд 1

Слайд 2


Слайд 3

Слайд 4
Оқулық, жұмыс дәптерлері

Слайд 5, 6


Сабақтың ортасы
25 минут



Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
1. Жай бөлшектерді жазыңыз. Бос орындарды толтырыңыз:

20,3 - жиырма_________ ____________үш
2,03 - ______________ _______________үш
0,007 - __________ бүтін ___________ жеті
42,06 - _______________________ бүтін
__________алты
5,004 - ________ бүтін ___________төрт
0,01 - _________ бүтін , жүзден _________
34,0006 - ___________бүтін _______алты _________________________

2. Ондық бөлшек түрінде ұсынуға болатын бөлшектердің астын сызыңыз.

3. Аралас сандарды ондық бөлшек түрінде қалай жазуға болатынын түсіндіріңіз.


4.Санды ондық бөлшек және жай бөлшек тұрінде жазыңыз.

Мысал

3 бүтін оннан 7

6 бүтін жүзден 34

4 бүтін жүзден 2

22 бүтін мыңнан 222

3 бүтін оннан 5

5 жүз және жүзден 5

0 бүтін мыңнан 41

Білімді бекіту кезеңі.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет