Сабақ тақырыбы Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата11.04.2023
өлшемі162,1 Kb.
#81491
түріСабақ
Байланысты:
№14 тригонометриялық теңсіздіктер


Тексерілді. В.В.Аваков /д.о.і.ж.о./

Білім беру ұйымының атауы:

Шырын ом

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

10.2В Тригонометриялық теңсіздіктер

Күні: 29.11.2022ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Н.А.Валиева

Сынып: 10 «а»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны :

Сабақ тақырыбы

Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

10.2.3.18 - тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: Тригонометриялық теңсіздіктерді сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді.
Көптеген оқушылар істей алады: Тригонометриялық функциялары бар теңсіздіктерді меңгереді.
Кейбір оқушылар істей алады: Тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алады.
ЕБҚ бар балалр үшін: 2 топтағы (зейіні тұрақсыз, тез шаршайтын бала) мұғалімнің көмегімен тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ерекше білімді қажет ететін оқушы тапсырмасы

Бағалау

Ресурстар




Басы



Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Бүгін, Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу тақырыбын қарастырамыз.
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу;
Үй жұмысын тексеру.
Өткен тарауды тексеру
Сұрақтарға жауап беру
Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.
1.Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу үшін қандай тәсілдерді пайдаланған жөн?
2.Тригонометриялық теңсіздіктерді сипаттайтын шамаларды ата.
Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктер:
Sin x >a, sin x ≥a, sin x сos x >a, cos x ≥a, cos xtg x>a, tg x ≥a, tg x ctg x >a, ctg x ≥a, ctg x

Амандасады.
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.
Үй тапсырмасын айтады.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.




Дескриптор:
-Өткен тараудағы ережелерді қайталайды.









Сабақтың ортасы



«Тиімді тәсілді үйренейік»:Слайд арқылы түсіндіріп өтіледі.
Ал енді тригонометриялық теңсіздіктерді бірлік шеңберді қолданып шешуі тиімді жолдарын слайд арқылы көрсетіледі :



Кітаппен жұмыс: №21.6





,
Жауабы:




Жауабы:

Жауабы:


Кітаптағы тапсырмаларды орындайды





Жауабы :



Дескриптор:
-Тапсырмаларды орындайды.



Слайд Бірлік шеңбер

Кітап 10-сынп






Қосымша тапсырма
(саралау тапсырмасы)

«Білімді шыңдайық» .
Бірлік шеңберді қолданып есептер
шығару:
Теңсіздікті шеш:











Оқушылар тапсырмаларды бірлік шеңбер арқылы орындайды



Дескриптор:
-теңсіздіктерді шешеді









Соңы



Бүгінгі сабақта:
- қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алады.
Кері байланыс:

Білемін

Білдім

Білгім келеді










Үйге тапсырма: №21.7



Тақырыпты меңгергенін анықтау



Кері байланыс








Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет