Сабаққа негізделген оқу мақсаттары 5ТЖ1 Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау



Дата05.09.2023
өлшемі37,94 Kb.
#106119
түріСабақ



Сабақтың тақырыбы:Керқұла атты Кендебай
Пәні: қазақ әдебиеті

Пән мұғалімі:




Сыныбы:5

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары

5ТЖ1 Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау .

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылдар:

Әдеби шығарманың оқиғалар желісін рет-ретімен айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Әдеби шығарманың жанрына қарай дамуын таба алады,қолданады.

Кейбір оқушылар:

Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау.

Жетістік критерийлері

Әдеби шығарманың оқиғалар жүйесін рет-ретімен айта алады.
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын таба алады.
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады.
Шығармадағы тұрақты тіркес және ауыспалы мағыналы сөздерді ,жаңа сөздердің мағынасын аша алады.

Тілдік мақсаттар

Әдеби шығарма ,оқиғалар жүйесі,фабула,сюжеттік даму,шығармадағы жаңа сөздер,ауыспалы мағынадағы сөздер.

Алдыңғы тақырып

-

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған тапсырмалар

Оқыту ресурстары

Басталуы.:10 минут



1.Ұйымдастыру. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру.
Жаңа оқу жылымен құттықтау.
Сын есім арқылы таныстық әдісі: Оқушылар өз есімдерінің жанына сын есім қосу арқылы таныстырады. Мысалы, ақылды Нариман, әдемі Кәусар, ару Айару т.б.



Қалам алмасу

Ортасы: 25 минут

Ертегі түрлеріне қатысты үш топқа бөлінеді:
I топ «Қиял-ғажайып»
II топ «Хайуанаттар туралы»
III топ «Тұрмыстық»


«Кубизм» әдісі

1.
2.
3.
ҚБ : «Басмармақ » әдісі арқылы
Оқушылар ашық сұрақтарға жауап береді.
Өз ойларын дәлелдей алады
1-тапсырма: «Бұлттар» әдісі. Суретке қарап, ертегі түрлерін ажыратады
Түлкі, қасқыр және егінші суреті
Қасқыр және сиқырлы алтын құс суреті
Ауыл адамдарының суреті
«Біреуі үйде ,ушеуі қонақта» әдісі

Критер. бағалау

Дескриптор

Суреттерге қарап тақырыпқа болжам жасайды
Оқиға желісін айтады

Суреттер арқылы тақырыпқа болжам жасай алады.
Оқиға желісін мазмұнды етіп айтады.

ҚБ. «Басбармақ» 2-тапсырма. Мағынаны тану
Постер қорғау

Крит.бағалау

Балл

Дескриптор

Әдеби шығарманың оқиғалар жүйесін ретімен айтады

1

Әдеби шығарманың оқиғалар жүйесін ретімен айта алады.



Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды

1

Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады.



ҚБ : Топтар бірін-бі рі «Шапалақ» әдісі арқылы бағалайды

Қазақ әдебиеті 5-сынып, флипчарт, маркер, желім

Аяқталуы:5 минут

«Идеялар дәлізі» әдісін жүргізу арқылы жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау.




Кері байланыс
«Бас бармақ» әдісі
5 минут

«Бас бармақ» әдісін қолдану



Саусақтар арқылы кері дизайн.



Қосымша ақпарат: ғаламтор материалдары

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Деңгейлік тапсырмалар
дайындаймын.

Қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. (күлкілі езулер, жұлдызша, бағалау парақшалары, қималар, бағдаршам арқылы)

Тарих, қазақ тілі, география


Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім





Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?


Сыныптағы ахуал қандай болды?


Мен жоспарланған саралау


шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?


Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?








Қорытынды бағамдау


Қандай екі нәрсе ең табысты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім?




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет