Сабақтас құрмалас сөйлемнің жасалу жолын қайталау Мерзімі



бет1/4
Дата29.12.2023
өлшемі43,12 Kb.
#144662
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Сабақ жоспары Шоқан Уәлиханов - ұлы ғалым. 9 сынып.


Сабақ жоспары
Пәні: Қазақ тілі
Лексикалық тақырыбы: Шоқан Уәлиханов – ұлы ғалым.
Грамматикалық тақырыбы: Сабақтас құрмалас сөйлемнің жасалу жолын қайталау
Мерзімі: 25.11.2015ж
Уақыты: 11.20 – 12.05
Сыныбы: 9 орыс
Оқушы саны: 12 оқушы
Сынып бөлмесі: №204


Сабақтың мақсаты: Шоқан өмірі- үлгі, өнеге екенін оқушыларға түсіндіру арқылы, оқушыларды сыни тұрғыдан ойлауға, диалогтық әдісті, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалануды жетілдіру.
Қолданылған әдіс –тәсілдер: Топқа бөлу, «Claster»әдісі, «Ойтолғау» әдісі, «Бес жол өлең», «INSERT» стратегиясы.
Қолданылған модуль:«Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету», «Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану»,«Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Талантты және дарынды балаларға білім беру»

Сабақтың барысы:

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың
іс-әрекеті

Ресурстар

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі.







2мин

Сәлемдесу. Психологиялық дайындық.
Осы көңіл күймен орнымызға отырып, сабағамызды бастайық

Балалар ортаға шығып, шеңбер құрып, бір-бірінің қолдарын ұстап тұрады. Бір-бірімізбен амандасады.
-Армысын, асыл күн!
-Армысын, көк аспан!
-Армысын, жан досым!
-Жылуыма жылу қос,
Міне менің қолым.



интерактивті тақтадағы суреттер.




Топқа бөліну үшін түрлі түсті қима суреттері
ұсынылады.
Топ ережесесін еске түсірейік.
Оқушылар бір-бірден тұрып айтады
Топ басшысын тағайындаймыз. Топ басшыларына бағалау парағын тарату

Қима суреттерді құрастыру арқылы 3 шағын топқа бөлінеді.
І топ «Ғалым», ІІ топ «Саяхатшы», «Суретші»
-бірін-бірі сынамау
-бірін-бірі тыңдау
-тыныштық сақтау
-өз ойын нақты айту
-ынтымақтылық




5 мин

6 мин
6 мин


5 мин

10 мин


Жаңа тақырыпты анықтау үшін, фонетикалық жаттығу жасату. Берілген әріптердің ішінен сипаттамалары арқылы керекті дыбыстарды табыңыз: Ә Ғ Ш І О Д Қ Н А , олардан сөз құрастырыңыз:
Слайд 1
1. Үнді дауыссыз дыбысты табыңыз. -н 2. Қатаң дауыссыз дыбыстарды табыңыз. –ш,қ. 3. Еріндік жуан дауысты дыбысты табыңыз. –о 4. Езулік жуан дауысты дыбысты табыңыз. –а

ІІ. Сабақтың тақырыбын, мақсаттарын оқушылар өздері анықтайды, дәптерлеріне жазады


Бұл қай ғалым екенін анықтату.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет