Сабақтың атауы Екі амалмен шығарылатын есеп Мақсаты
бет 1/2 Дата 26.04.2023 өлшемі 21,14 Kb. #86933 түрі Сабақ
Байланысты:
Ислам Құндыз. Екі амалмен шығарылатын есептер қмж
Пәннің аты:
Математика
Күні:
Мұғалім:
Сабақтың атауы
Екі амалмен шығарылатын есеп
Мақсаты
Екі амалмен шығарылатын есептің шығарылу тәсілін меңгерту.
Есепті шығара білуге дағдыландыру. Жүйелі ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Білімді, ақылды, ізденімпаз етіп тәрбиелеу
Блум таксономиясы бойынша мақсаттар жүйесі:
Білу: Ондықтарға бірліктерді қосып, азайта білу.
Түсіну:Есептердің сұрақтарын салыстыру арқылы екі амалмен шығарылатынын түсіну
Қолдану:Есептердегі амалдардың орындалу ретін түсіне отырып, есептерді біріктіріп қолдану.
Талдау: Екі амалмен шығарылатын есептерді талдау
Жинақтау:Тез ойлап білімдерін жинақтау
Күтілетін нәтиже
Оқыту әдістері
ойын, топжарыс түсті жолақшалар, сызба, ауызша есептеуге арналған дидактикалық материалдар, цифрлар
Сабақтың барысы:
Мұғалімнің іс-әрекеті
Психологиялық ахуал
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Оқушының іс-әрекет
Топқа бөлу
І топ. Ұзындық өлшем бірліктері
ІІ топ. Уақыт өлшем бірліктері
ІІІ топ. Масса өлшем бірліктері
Оқушылар бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.
Бағалау
І. Білу: Ондықтарға бірліктерді қосып, азайта білу.
Үй тапсырмасын тексеру
9+2 39+2 69+2 11-2 41-2 71-2
19+2 49+2 79+2 21-2 51-2 81-2
29+2 59+2 89 +2 31-2 61-2 91-2
Тест.
1. 1 метрде қанша сантиметр бар? 2.а+4 Бұл қандай өрнек?
а) 10см а) әріпті өрнек
ә) 100см ә) санды өрнек
б) 1 см б) теңдеу
3. а мен 30-дың айырмасын жаз. 4. 7 онд = бірл
а) 30-а а) 7
ә) а+30 ә) 70
б) а-30 б) 10
Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс. Болжау әдісі
Түсіну: «Миға шабуыл» есептердің сұрақтарын салыстыру арқылы екі амалмен шығарылатынын түсіну жаңа тақырыпты ашу
1-тапсырма Есептерді шығару. Салыстыру.
а) ә) б)
Жүр еді – 12бала Жүр еді -10 бала Жур еді – 12
Кетті - 2 ұл Келді – 5 қыз бала Кетті -2 ұл Келді -5 қыз
Сырғанап жүр -? Бала Барлығы - ? бала Сырғанап жүр - ? бала
Шешуі: 12 – 2 = 10 Шешуі: 10+5 = 15 Шешуі: (12 – 2) + 5= 15
Жауабы: 10 бала Жауабы: 15 бала Жауабы: 15 бала сырғанап жүр
Қолдану:Есептердегі амалдардың орындалу ретін түсіне отырып, есептерді біріктіріп қолдану «Бірге ойлаймыз»
Сергіту сәті «Көңілді күн»
Дәптермен жұмыс
2-тапсырма Ойлы болсаң, озып көр.
Талдау: Екі амалмен шығарылатын есептерді талдау Шығармашылық тапсырма:
Топқа тапсырмаОйлы болсаң, озып көр.
Сатып әкелді – 6 және 4 шөлмек сусын
Ішілді – 7 шөлмек сусын
Қалды - ? шөлмек сусын
(6+4) – 7 = 3
Жауабы: 3 шөлмек сусын қалды
“Білгенге маржан, білмеске арзан”. 3-тапсырма.
Өрнекті жазу және оның мәнін табу.
а – 2 , мұндағы а = 32; 59; 11.
32 – 2= 30 59 – 2 = 57 11 – 2= 9
“Математикалық диктант ”
. Өрнекті жаз және оның мәнін тап:
Жинақтау:Тез ойлап білімдерін жинақтау
1-топ 2-топ. 3-топ
Достарыңызбен бөлісу: