Сабақтың тақырыбы § 4 реляциялық деректер базасы. Бастапқы кілт



Дата10.05.2023
өлшемі64,19 Kb.
#91495
түріСабақ
Байланысты:
Саба ты та ырыбы § 4 реляциялы деректер базасы. Бастап ы кілт




Бөлім

Ақпараттық жүйелер

Педагогтың аты-жөні




Күні:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сынып

10 A



Сабақтың тақырыбы

§ 5.4 РЕЛЯЦИЯЛЫҚ ДЕРЕКТЕР БАЗАСЫ. БАСТАПҚЫ КІЛТ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.3.1.1 «Реляциялық деректер базасы» ұғымын түсіндіру
10.3.1.2. Жол, жазба, индекс терминдерінің анықтамасын құрастыру

Сабақтың мақсаты

Реляциялық кесте ұғымын анықтайды
Реляциялық кесте компоненттерін қолданады
Реляциялық кестеде компоненттерін қолданудың тиімділігін тұжырымдайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

1.Ұйымдастыру
2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\

3. Жаңа сабақты меңгерту

4. Бекіту


Өткен сабақты пысықтау: «Жеребе» әдісі
Жеребе тасталады. Топ басшылары жеребе алады.
Әр топ өздеріне түскен тақырып бойынша постер жасап, қорғайды.

  1. Мәліметтер қорына қойылатын талаптар.

  2. Деректердің арасындағы байланыстарды ұйымдастыру типтері

  3. МҚБЖ-нің басты функциялары

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау арқылы бағалау
«Миға шабуыл» әдісі
- Компьютер пайда болмай тұрған кезде үлкен көлемді деректерді сақтауда қандай әдістерді қолданған?

1-тапсырма.

  • Реляциялық дерекқордың басты компоненті – реляциялық кесте. Кесте қандай заттардан құралған? Мысал келтір.

  • «Атрибут» және «кілт» деген не?

Дескриптор:

  • Реляциялық кесте құрылымын біледі.

  • «Атрибут» және «кілт» ұғымдарын анықтай алады.

Фигуралар арқылы бағалау

2-тапсырма.

  • Оқушы t кестесінде қайсы атрибут басты кілт?

  • Басты кілт аты бола ала ма? Ал тегі болуы мүмкін бе?

  • Пән кестесінде басты кілт қандай?

  • Айдос Зиятбек қандай сабақтарды оқыды?

  • Физикадан қай оқушы бес алды?

3-тапсырма.
Жоғарыдағы кестеде:

  1. Оқушы және пән кестелерінің қатынасы қандай?

  2. Айдос Зиятбектің орта бағасы қандай?

  3. Қайсы оқушы әлі сабақ алған жоқ?

  4. Оқушылардың математикадан орта бағалары қандай?

Дескриптор:
Реляциялық кестедегі жұмыстың нәтижесін талдай алады
Фигуралар арқылы бағалау
Тест жұмысы
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
Өздерін бағалайды

Кері байланыс: «Бутерброд» әдісі
Оқушылардың бір тобы сабақ туралы жағымды пікір,
екінші тобы сын пікір айтады.

1.Мұғаліммен амандасады.


2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады
Мұғалімді тыңдайды

Оқушы сұрақтарға жауап береді


1-тапсырманы орындайды


Реляциялық кестенің құрылымын анықтайды

2-тапсырманы орындайды


Сұрақтарға жауап береді

3-тапсырманы орындайды


Реляциялық кестенің нәтижесін көрсетеді

Тест жұмысын орындайды


Пікір айтады



Жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру
Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету

Қалыптастырушы бағалау : Әр сұрақтың жауабынан кейін Фигуралар арқылы бағалау



Қалыптастырушы бағалау : Әр сұрақтың жауабынан кейін Фигуралар арқылы бағалау



Қалыптастырушы бағалау : Әр сұрақтың жауабынан кейін Фигуралар арқылы бағалау





Өзін-өзі бағалау
Бірін-бірі бағалайды



АКт
Интернет желісі

Үлестірмелер оқулық
жұмыс дәптері





оқулық
жұмыс дәптері


Интер тақта


Дербес компьютер
Оқулық




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет