|
Сабақтың тақырыбы : Lesson topic
|
Дата | 08.02.2022 | өлшемі | 1,6 Mb. | | #25029 | түрі | Сабақ |
| Байланысты: 7а сынып ағылшынша ҚМЖ
Бөлім:
Section:
|
Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу
Solve tasks using spreadsheets
|
Педагогтің аты-жөні:
Name of the teacher
|
Mukasheva М.S.
|
Күні:
Date:
|
12.11.2021
|
Сыныбы:
Grade: 7А
|
Қатысқандар саны:
Number of participants:
|
Қатыспағандар саны:
Number of absentees:
|
Сабақтың тақырыбы:
Lesson topic:
|
3.4. Шартты форматтау
3.4. Conditional formatting
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
Learning objectives in accordance with the curriculum:
|
Электрондық кестеде шартты форматтауды қолдану
Using conditional formatting in a spreadsheet
|
Сабақтың мақсаты:
The purpose of the lesson
|
Барлық оқушылар: Электрондық кестеде жұмыс жасай алады
All students: Can work in a spreadsheet
|
Оқушылардың басым бөлігі: Электрондық кестеде шартты форматтау түрлерін біледі, қарапайым элементтерін қолданады.
Most students: Knows the types of conditional formatting in a spreadsheet, uses simple elements.
|
Кейбір оқушылар: электрондық кестеде деректерді шартты форматтай алады
Some students: can conditionally format data in a spreadsheet
|
Терминология
Terminology
|
Форматтау – форматирование - formatting
шартты форматтау – условное форматирование - conditional formatting
ұяшықтарды ерекшелеу ережесі – правила выделения ячеек - rules of cells selection
гистограмма – гистограмма - bar chart түрлі – түсті шкалалар – цветочные шкалы - color scales белгіше жинақтары – набор значков - set of icons |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
The beginning of the lesson
5 min
|
1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу
2.Ынтымақтастық атмосферасын құрамын Оқушыларға "Менің артықшылығым" тәсілін қолданамын.
1. Greeting students, inventory
2. Create an atmosphere of cooperation
I use the "My Advantage" method for students.
|
Әр оқушы өз есімінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын (немесе өзіне тән жақсы қасиеттерін) келтіреді
Each student should cite the initials of their name to describe themselves (or their good qualities).
|
|
Презентация
Presentation
|
«Жылдам сұрақ» әдісі
арқылы өткенді қайталау
Quick question method
repeat the past
5 minutes
|
Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.
Students were asked questions on the previous topic.
|
Сұрақтарға жауап береді.
Students answer questions
|
Жарайсың!
Well done!
|
|
Сабақтың ортасы
25 минут
The middle of the lesson
25 minutes
|
Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру
Бейнесабақ көрсету арқылы сабақты түсіндіру
Introduce students to the topic and purpose of the new lesson by analyzing what they have learned.
Explain the lesson through a video lesson
Танымдық сұрақтар қойылады.
Cognitive questions are asked.
Компьютермен жұмыс
Work with a computer
|
Бейнесабақ көреді
Watch a video lesson
Сұрақтарға жауап береді
Answers questions
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау
Perform tasks given in the textbook
|
Өте жақсы!
Жарайсың!
Very good!
Well done!
|
https://youtu.be/sDJ-MjzDHGE
Оқулық
Textbook
|
Сабақтың соңы
5 мин
End of lesson
5 min
|
Сабақты бекіту
«Үш Қ» әдісі
(Қызықты, құнды, қиын)
Approval of the lesson
The "Three K" method
(Interesting, valuable, difficult)
Үйге тапсырма: Оқулықтағы 75-беттегі тапсырманы орындау
Homework: Complete the assignment on page 75 of the textbook
|
Сабақта қызықты, құнды, қиын болған сұрақтарын айтады
Asks interesting, valuable and difficult questions in class
|
Формативті бағалау
Formative assessment
|
|
Бөлім:
Section:
|
Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу
Solve tasks using spreadsheets
|
Педагогтің аты-жөні:
Name of the teacher
|
Mukasheva М.S.
|
Күні:
Date:
|
19.11.2021
|
Сыныбы:
Grade: 7А
|
Қатысқандар саны:
Number of participants:
|
Қатыспағандар саны:
Number of absentees:
|
Сабақтың тақырыбы:
Lesson topic:
|
3.4. Шартты форматтау
3.4. Conditional formatting
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
Learning objectives in accordance with the curriculum:
|
Электрондық кестеде шартты форматтауды қолдану
Using conditional formatting in a spreadsheet
|
Сабақтың мақсаты:
The purpose of the lesson
|
Барлық оқушылар: Электрондық кестеде жұмыс жасай алады
All students: Can work in a spreadsheet
|
Оқушылардың басым бөлігі: Электрондық кестеде шартты форматтау түрлерін біледі, қарапайым элементтерін қолданады.
Most students: Knows the types of conditional formatting in a spreadsheet, uses simple elements.
|
Кейбір оқушылар: электрондық кестеде деректерді шартты форматтай алады
Some students: can conditionally format data in a spreadsheet
|
Терминология
Terminology
|
Форматтау – форматирование - formatting
шартты форматтау – условное форматирование - conditional formatting
ұяшықтарды ерекшелеу ережесі – правила выделения ячеек - rules of cells selection
гистограмма – гистограмма - bar chart түрлі – түсті шкалалар – цветочные шкалы - color scales белгіше жинақтары – набор значков - set of icons |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
The beginning of the lesson
5 min
|
1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу
2. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылардан көңіл күйлерін сұраймын
1. Greeting students, inventory
2. Create an atmosphere of cooperation
|
Әр оқушы өз есімінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын (немесе өзіне тән жақсы қасиеттерін) келтіреді
Each student should cite the initials of their name to describe themselves (or their good qualities).
|
|
Презентация
Presentation
|
Өткен сабақты қайталау
Repeat the previous topic
5 minutes
|
Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.
Students were asked questions on the previous topic.
Шартты форматтау қандай мақсатта қолданылады?
What is the purpose of conditional formatting?
Шартты форматтауды қолдану үшін ұяшық диапазондарымен қандай әрекеттер орындалады?
What operations are performed with cell ranges to apply conditional formatting?
Ұяшыққа «Белгішелер» (Значки) не үшін қойылады?
Why are "Icons" placed in the cell?
Қате жазулары бар ұяшықтарды анықтау үшін шартты форматтауды қолдануға бола ма?
Can I use conditional formatting to identify cells with incorrect entries?
|
Сұрақтарға жауап береді.
Students answer questions
|
Жарайсың!
Well done!
|
|
Сабақтың ортасы
25 минут
The middle of the lesson
25 minutes
|
Компьютермен жұмыс
Work with a computer
№1-тапсырма
«Ұяшықтарды ерекшелеу ережесі» бөліміндегі «Больше…» (Үлкен) батырмасының қолдануын қарастырамыз.
Let's explore the use of the "More" button in the "Cell highlighting warning" section.
№2-тапсырма
«Бірінші жəне соңғы мəндерді іріктеу ережесі» батырмасының қолдануын зерттейміз
Let's explore the use of the "Rules for selecting the first and last values" button
3-тапсырма
«Гистограмма» батырмасының жұмысымен танысамыз.
Let's get acquainted with the operation of the "Histogram" button.
4-тапсырма
«Набор значков (Белгіше жинақтары)» батырмасы қызметін зерттеу.
Explore the function of the button "Set of icons (Icon sets)".
|
Тапсырмаларды орындайды
Performs tasks
|
Өте жақсы!
Жарайсың!
Very good!
Well done!
|
Оқулық
Textbook
|
Сабақтың соңы
5 мин
End of lesson
5 min
|
Сабақты бекіту үшін сұрақтар қойылады
Questions are asked to confirm the lesson
Кері байланыс
Feedback
Үйге тапсырма: 3.4 Шартты форматтау тақырыбын, термин сөздерді қайталау
Homework: 3.4 Review the topic of conditional formatting, terminology
|
Сұрақтарға жауап береді.
Students answer questions
Балалар бағдаршам әдісі арқылы бүгінгі сабақ туралы кері байланыс береді.
The guys will give feedback on today's lesson using the traffic light method.
|
Формативті бағалау
Formative assessment
|
|
Бөлім:
Section:
|
Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу
Solve tasks using spreadsheets
|
Педагогтің аты-жөні:
Name of the teacher
|
Mukasheva М.S.
|
Күні:
Date:
|
26.11.2021
|
Сыныбы:
Grade: 7А
|
Қатысқандар саны:
Number of participants:
|
Қатыспағандар саны:
Number of absentees:
|
Сабақтың тақырыбы:
Lesson topic:
|
3.5. Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы
3.5. Graphical representation of tabular data
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
Learning objectives in accordance with the curriculum:
|
7.2.2.3. электрондық кестеде диаграммалар құру
7.2.2.3. сreating charts in a spreadsheet
|
Сабақтың мақсаты:
The purpose of the lesson
|
Барлық оқушылар: Диаграмма ұғымын біледі
All students: Knows the concept of a diagram
|
Оқушылардың басым бөлігі: Диаграмма құру қадамдарын біледі
Most students: Knows the steps of creating a chart
|
Кейбір оқушылар: Электрондық кестеде диаграмма құра алады
Some students: Can create a chart in a spreadsheet
|
Терминология
Terminology
|
Кесте – таблица - table
Ұяшық – ячейка - Cell
Қатар – ряд - row
Баған – столбец - column
диаграмма – диаграмма - diagram
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
The beginning of the lesson
5 min
|
1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу
2. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылардан көңіл күйлерін сұраймын
«Менің көңіл күйім қандай?»
1. Greeting students, inventory
2. Create an atmosphere of cooperation
|
Ортаға бір бала шығып, өз көңіл-күйін мимикамен, түрлі қимыл-қозғалыстар арқылы көрсетеді. Қалғандары оны тауып айтады.
|
|
|
Өткен тақырыпты қайталау
Repeat the previous topic
10 minutes
|
Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.
Students were asked questions on the previous topic.
|
Сұрақтарға жауап береді.
Students answer questions
|
Жарайсың!
Well done!
|
https://wordwall.net/ru/create/
entercontent?guid=
1d7e7088da244b959a02486e3f85f3
dc&templateid=69&autosave=true
|
Термин сөздерді қайталау
Let’s play the game
Terminology
Терминология
Гравитация ойыны
Форматтау – форматирование - formatting
шартты форматтау – условное форматирование - conditional formatting
ұяшықтарды ерекшелеу ережесі – правила выделения ячеек - rules of cells selection
гистограмма – гистограмма - bar chart түрлі – түсті шкалалар – цветочные шкалы - color scales
белгіше жинақтары – набор значков - set of icons
|
https://quizlet.com/latest
|
Сабақтың ортасы
20 минут
The middle of the lesson
20 minutes
|
Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру
Жаңа сабақты түсіндіру
Explain the new lesson
Introduce students to the topic and purpose of the new lesson by analyzing what they have learned.
Танымдық сұрақтар қойылады.
Cognitive questions are asked.
Компьютермен жұмыс
Work with a computer
|
Сұрақтарға жауап береді
Answers questions
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды
Performs the tasks given in the textbook
|
Өте жақсы!
Жарайсың!
Very good!
Well done!
|
Презентация
Презентация
Presentation
Оқулық
Textbook
|
Сабақтың соңы
5 мин
End of lesson
5 min
|
Сабақты бекіту
Жаңа сабақты бекіту үшін сұрақтар қойылады.
Questions are asked to approve a new lesson.
|
Answers questions
Сұрақтарға жауап береді
|
Формативті бағалау
Formative assessment
|
https://docs.google.com/
forms/d/e/1FAIpQLSem4
Yp8VljG_3OtxjdiRcpDTEkSBZz
TnuQonMlRNsz0-hNUCA/viewform?usp=sf_link
|
Түрлі-түсті шарлар арқылы кері байланыс
Жасыл түсті шар – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын
Сары түсті шар - мен бүгінгі сабақты жартылай түсіндім Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым
Feedback via colored balloons
Green ball – I think everything is fine today
Yellow Ball – I understood today's lesson
Red apple - I could not fulfill the task
|
|
Interactive board
Scratch
|
Үйге тапсырма: Оқулықтағы 83-беттегі тапсырманы орындау
Homework: Complete the assignment on page 83 of the textbook
|
|
|
Бөлім:
Section:
|
Тапсырмаларды электронды кестелердің көмегімен шешу
Solve tasks using spreadsheets
|
Педагогтің аты-жөні:
Name of the teacher
|
Mukasheva М.S.
|
Күні:
Date:
|
3.12.2021
|
Сыныбы:
Grade: 7А
|
Қатысқандар саны:
Number of participants:
|
Қатыспағандар саны:
Number of absentees:
|
Сабақтың тақырыбы:
Lesson topic:
|
3.6. Электрондық кестелерде процестерді модельдеу
3.6. Process modeling in spreadsheets
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
Learning objectives in accordance with the curriculum:
|
Электрондық кестеде процестерді модельдеу
Process modeling in spreadsheets
|
Сабақтың мақсаты:
The purpose of the lesson
|
Барлық оқушылар: Модель ұғымын біледі
All students: Knows the concept of model
|
Оқушылардың басым бөлігі: Модельдеу кезеңдерін біледі
Most students: Knows the stages of modeling
|
Кейбір оқушылар: Электрондық кестеде процестерді модельдей алады
Some students: Can model processes in a spreadsheet
|
Терминология
Terminology
|
модель – модель - model
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
The beginning of the lesson
5 min
|
1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу
2. Ынтымақтастық атмосферасын құру үшін оқушылардан көңіл күйлерін сұраймын
«Менің көңіл күйім қандай?»
1. Greeting students, inventory
2. Create an atmosphere of cooperation
|
Ортаға бір бала шығып, өз көңіл-күйін мимикамен, түрлі қимыл-қозғалыстар арқылы көрсетеді. Қалғандары оны тауып айтады.
|
|
|
Өткен сабақты қайталау
Repeat the previous topic
5 minutes
|
Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.
Students were asked questions on the previous topic.
|
Сұрақтарға жауап береді.
Students answer questions
|
Жарайсың!
Well done!
|
Презентация
|
Сабақтың ортасы
25 минут
The middle of the lesson
25 minutes
|
Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру
Жаңа сабақты түсіндіру
Explain the new lesson
Introduce students to the topic and purpose of the new lesson by analyzing what they have learned.
Танымдық сұрақтар қойылады.
Cognitive questions are asked.
Модельдеу дегеніміз не?
Модельдеу қандай кезеңдерден тұрады?
Математикалық модельдеудің компьютерлік модельдеуден айырмашылығын атаңдар
Модельдеуді тестілеу дегеніміз не? Компьютерлік тестілеу қалай жүргізіледі?
Нәтижелерге талдау не үшін жүргізіледі?
Компьютермен жұмыс
Work with a computer
Тапсырма:
3.46-суретте берілген геометриялық модельдің көлемін есептеңдер
Ұзындығы – а, қиып алынған қағаз бөлігінің ұзындығы - b
Математикалық модель
Компьютерлік модель құру
|
Сұрақтарға жауап береді
Answers questions
Тапсырмаларды орындайды
Performs tasks
|
Өте жақсы!
Жарайсың!
Very good!
Well done!
|
Presentation
Оқулық
Textbook
|
Сабақтың соңы
5 мин
End of lesson
5 min
|
Сабақты бекіту үшін сұрақтар қойылады
Questions are asked to confirm the lesson
Кері байланыс
Feedback
Үйге тапсырма:
3.6 Электронды кестеде процестерді модельдеу тақырыбын, термин сөздерді қайталау
Homework: 3.6 Repetition of the topic of process modeling in a spreadsheet
|
Сұрақтарға жауап береді.
Students answer questions
Балалар бағдаршам әдісі арқылы бүгінгі сабақ туралы кері байланыс береді.
The guys will give feedback on today's lesson using the traffic light method.
|
Формативті бағалау
Formative assessment
|
|
Бөлім:
Section:
|
Шешімдерді программалау
Programming solutions
|
Педагогтің аты-жөні:
Name of the teacher
|
Mukasheva М.S.
|
Күні:
Date:
|
10.12.2021
|
Сыныбы:
Grade: 7А
|
Қатысқандар саны:
Number of participants:
|
Қатыспағандар саны:
Number of absentees:
|
Сабақтың тақырыбы:
Lesson topic:
|
4.1. Программалау тілдері
4.1. Programming languages
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
Learning objectives in accordance with the curriculum:
|
7.1.2.1. «программалау жүйесі» және «программалау тілдері» ұғымдарын ажырата білу
7.1.2.1. Be able to distinguish between the concepts of "programming system" and "programming languages".
|
|
|
Сабақтың мақсаты:
The purpose of the lesson
|
Барлық оқушылар: «программалау тілі» ұғымы және оның түрлері туралы білім алады.
All students: Learns the concept of "programming language" and its types.
|
Оқушылардың басым бөлігі: Электрондық кестеде шартты форматтау түрлерін біледі, қарапайым элементтерін қолданады.
Most students: Knows the laws of the programming language and can classify by level.
|
Кейбір оқушылар: Машиналық код және оны түсінікті тілге аударатын программалар туралы біледі.
Some students: 1. Knows the machine code and programs that translate it into an understandable language.
|
Терминология
Terminology
|
программа – программа - program
программалау – программирование – programming программалаушы – программист – programmer программалау тілі –язык программирования - programming language компьютерлік программа – компьютерная программа - computer program төмен деңгейдегі тіл – языки низкого уровня - low-level language жоғары деңгейдегі тіл – языки высокого уровня - high-level language компилятор – компилятор - compiler интерпретатор – интерпретатор - interpreter процедуралық –процедурный – procedural логикалық – логический – logical программалау жүйесі – система программирования - programming system |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
The beginning of the lesson
5 min
|
1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу
2.Ынтымақтастық атмосферасын құрамын Оқушыларға "Менің артықшылығым" тәсілін қолданамын.
1. Greeting students, inventory
2. Create an atmosphere of cooperation
I use the "My Advantage" method for students.
|
Әр оқушы өз есімінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын (немесе өзіне тән жақсы қасиеттерін) келтіреді
Each student should cite the initials of their name to describe themselves (or their good qualities).
|
|
Презентация
Presentation
|
«Жылдам сұрақ» әдісі
арқылы өткенді қайталау
Quick question method
repeat the past
5 minutes
|
Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріледі.
Students were asked questions on the previous topic.
|
Сұрақтарға жауап береді.
Students answer questions
|
Жарайсың!
Well done!
|
|
Сабақтың ортасы
25 минут
The middle of the lesson
25 minutes
|
Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру
Бейнесабақ көрсету арқылы сабақты түсіндіру
Introduce students to the topic and purpose of the new lesson by analyzing what they have learned.
Explain the lesson through a video lesson
Танымдық сұрақтар қойылады.
Cognitive questions are asked.
Компьютермен жұмыс
Work with a computer
|
Сұрақтарға жауап береді
Answers questions
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау
Perform tasks given in the textbook
|
Өте жақсы!
Жарайсың!
Very good!
Well done!
|
https://youtu.be/sDJ-MjzDHGE
Оқулық
Textbook
|
Сабақтың соңы
5 мин
End of lesson
5 min
|
Сабақты бекіту
«Үш Қ» әдісі
(Қызықты, құнды, қиын)
Approval of the lesson
The "Three K" method
(Interesting, valuable, difficult)
Үйге тапсырма: Оқулықтағы 96-беттегі тапсырманы орындау
Homework: Complete the assignment on page 95 of the textbook
|
Сабақта қызықты, құнды, қиын болған сұрақтарын айтады
Asks interesting, valuable and difficult questions in class
|
Формативті бағалау
Formative assessment
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|