Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Мектептің атауы
|
|
Бөлім:
|
Өзім туралы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 2
|
2
|
Сабақтың тақырыбы:
|
15-сабақ. Ю әрпінің жазылуы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.4.1.1 я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу
|
Сабақтың мақсаты
|
ю әріптерінің емлесін сақтап жазады
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
2 минут
|
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
Қазақ тілім - өз тілім - ана тілім,
Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім,
Қастерлейді ұл қызың мәнгі сені,
Болашағым, бақытым, дара тілім
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын айтады.
|
Жарайсыңдар!
|
|
3 минут
5минут
|
Үй тапсырмасын тексеру.
59-жаттығу.
Өткен сабақты пысықтау.
Сөздерге дұрыс дыбыстық талдау жаса.
Есею - әріп, дыбыс бар.
е- _______________________________
с- ________________________________
е-__________________________________
ю-__________________________________
|
Жаттығуды тексереді.
Дыбыстық талдау жасайды.
|
Ауызша мадақтау
Дескриптор:
Дыбыстық талдау жасайды.1б
|
|
Сабақтың ортасы
2минут
Білу.
10минут
5минут
2минут
3минут
5минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
60-жаттығу.«Үш қадамдық сұхбат» әдісі
Мәтінді түсініп оқы.
Парашютпен ұшақтан секіруге құмар болдым. Ол үшін әуелі парашютпен мұнарадан секіріп үйрендім. Содан кейін ұшақтан секіруге талпындым.
Мәтінде не туралы айтылған?
Мәтіннің алғашқы үш сөйлемін көшіріп жаз.
Ю әрпі бар сөздің астын сыз.
61-жаттығу. Суретке қарап, гимнастикалық жаттығу жасау кезінде не істеу керек екенін айт.
Сөздердегі көп нүктенің орнына йу, ю әріптерінің тиістісін қойып, көшіріп жаз.
Шалқаю, еңкею, қисаю, жантаю.
• Бұл жаттығуларды қай сабақта үйрендің?
Сергіту сәті
Алға қарай бір адым,
Артқа қарай бір адым.
Бiр орнымда қозғалып,
Кезек басып тұрамын.
Жоғары, төмен қарайық,
Орнымызды табайық
ЕБҚ тапсырмасы
Ю әрпі қандай дыбыс?
Саралау тапсырмасы
62-жаттығу. Сызбадағы сөздерге ортақ әріпті тауып оқы. Неліктен сол әріпті қойғаныңды дәлелде.
есею, көбею, тыңаю, сарғаю.
63-жаттығу. Сәйкестендір.
ақырады шәуілдейді мияулайды
|
Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды.
Гимнастикалық жаттығу жасау кезінде не істеу керектігін әңгімелейді.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Сұраққа жауап береді
Суреттерді сөздермен сәйкестендіреді.
|
Мадақтау сөздерін айту
Дескриптор:
1. мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды.1б
2.мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.1б
3.мәтіндегі алғашқы үш сөйлемді көшіріп жазады.1б.
Ю әрпінің астын сызады.1б
Дескриптор:
1.Гимнастика-лық жаттығу жасау кезінде не істеу керектігін әңгімелейді.1б
Дескриптор:
1.Сызбадағы сөздерге ортақ әріпті тауып оқиды.1б
2. Неліктен сол әріпті қойғанын дәлелдейді.1б
Дескриптор:
Суреттерді сөздермен сәйкестендіреді.1б
|
оқулық, дәптер.
сурет
|
Сабақтың соңы
4 минут
2мин
2мин
|
IV.Сабақты қорытындылау. Планшет әдісі
Дұрыс жазылған сөдерді теріп жаз
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Үй тапсырма : 64-жаттығу.
Оқушылардың білімін бағалау
Кері байланыс
БББ кестесі
|
Дұрыс жазылған сөдерді теріп жазады.
Үй тапсырма
сын жазады
Кері байланыс жасайды
|
Мадақтау сөздерін айту
Дескриптор:
Дұрыс жазылған сөдерді теріп жазады.1б
Балдар жиынтығын қою
|
|
Оқушының аты-жөні:_____________________________________