Білім беру ұйымының атауы
|
«Бабайқорған»жом
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу
|
Бөлім:
|
Менің туған өлкем
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Мамбетова Лаззат
|
Күні:
|
21.12.2022 ж
|
Сынып: 2 «Б»
|
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
44. Төрт түлігі елімнің.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау
2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды және өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізеді.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2 минут
|
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық
Ән саламыз күнде біз,
Шаттық толы іргеміз.
Біз мәңгіге достармыз.
Біз мәңгіге біргеміз
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады
.
|
Жарайсыңдар!
|
|
5 минут
|
II. Үй тапсырмасын сұрау.
Өткен мәтінді мазмұнын айту.
Отбасындағы үлкендерден балалық шағы туралы сұрайды.
Өткен сабақты пысықтау. Серпілген сауал әдісі.
1. Әңгіменің мазмұнынан сені не таңғалдырды?
2. Баланың қай ойыны қауіпті?
3. Кейіпкерге қандай сақтық ережесін айтар едің?
4. Ш.Сариевтің Арал теңізі туралы қандай шығармаларын білесің?
|
Мәтіннен түсінгендерін айтады.
сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша мадақтау
|
|
Сабақтың ортасы
2минут
Білу.
4минут
Түсіну
10 минут
4 минут
3 минут
2 минут
2 минут
5 минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
III. Жаңа тақырып.
Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма.
Жануарлардың дыбыстауымен сәйкестендір.
Түйе боздайды, жылқы кісінейді, қой маңырайды, сиыр мөңірейді.
2-тапсырма.
Түсініп оқы.
Жер иісі
Сөздік:
Қамықты- қиналды, уайымдады
Ағарған - сүт деген мағынада
3-тапсырма.
Қызыл сиырдың мінезіндегі өзгерістерді тауып оқы.
Қимастық сезім мазасыздануы сағыныш сезімі
4-тапсырма.
Оқиғаның осылай аяқталуы саған ұнай ма?
Иә, оқиғаның аяқталуы ұнады.
Сергіту сәті
"Көңілді көтер" әні
ЕБҚ
1. Төрт түлікті ата.
2. Жылқының төлін ата.
5-тапсырма.
"Жануар туған жердің иісін өмірі ұмытпайды" деген сөйлемнің мағынасын түсіндір.
Жануар да адам сияқты өзінің өмір сүрген жерін сағынып, ұмытпайды дегенді бідіріеді.
|
Жануарлардың дыбыстауымен сәйкестендіреді.
Мәтінді түсініп оқиды.
Қызыл сиырдың мінезіндегі өзгерістерді тауып оқиды.
Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
"Жануар туған жердің иісін өмірі ұмытпайды" деген сөйлемнің мағынасын түсіндіреді.
|
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор
1.Жануарлардың дыбыстауымен сәйкестендіреді.
Дескриптор
1. Мәтінді түсініп оқиды.
Дескриптор
1. Қызыл сиырдың мінезіндегі өзгерістерді тауып оқиды.
Дескриптор
1. Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады.
Дескриптор
1."Жануар туған жердің иісін өмірі ұмытпайды" деген сөйлемнің мағынасын түсіндіреді.
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
|
Оқулық
Дәптер
автор-дың суреті
оқулық
дәптер
сурет-тер
|
Сабақтың соңы
2 минут
2минут
2минут
|
IV.Сабақты қорытындылау
(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):
-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?
-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?
Үй тапсырма .
Мәтінді түсініп оқы.
Үй жануарының ерекшеліктері туралы әңгімелеуге дайындал.
Оқушылардың білімін бағалау
Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.
Үй тапсырмасын жазады.
Өздері кері байланыс жасайды.
|
Дескриптор
Өз ойларын айтады
Балдар жиынтығын қою
|
Кері байланыс пллакаты
|