Сабақтың тақырыбы 48: 2, 480: 2, 480: 20 түріндегі бөлу тәсілдері бжб №6



бет1/2
Дата29.12.2023
өлшемі32,98 Kb.
#144897
түріСабақ
  1   2

Қызылорда облысының білім басқармасының Қармақшы ауданы бойынша білім бөлімінің
«№277 мектеп-лицейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«Бекітілді»
Директордың оқу жұмысы жөніндегі орынбасары ______________Г.Е. Абжалиева

Бөлім

2 С. Ауызша көбейту және бөлу

Пәні:

Математика

Күні:

22.12.2023

Педагогтің аты-жөні:




Сынып: 3 «В»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

48:2, 480:2, 480:20 түріндегі бөлу тәсілдері БЖБ №6

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.5** үш таңбалы сандарды олардың ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау



Сабақтың мақсаты

Көбейту мен бөлуді ауызша орындау

Жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтары дарыту

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

ЕББҚ оқушылар
дың іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.

Оқушылар әуенмен сәлемдеседі









https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw

15 минут

Үй тапсырмасын тексеру
№6, 81-бет
Әртүрлі тәсілдердің бірімен есепте.
(600+300):3=600:3+300:3=200+100=300
(600+300):9=900:9=100
(50+6):8=56:8=7
(500+20):5=500:5+20:5=100+4=104
(400+80):8=400:8+80:8=50+10=60


«Ой қозғау» әдісі
Өрнекті есептеп,әлемдегі ең биік ғимаратардың атауын біл.

1-тапсырма
Жеке жұмыс
«Білімңді қолдан» әдісі
Есепте
46 :2=40:2+6:2=20+3=23
880:4=800:4+80:4=200+20=220
880:40=800:40+80:40=20+2=22
36:3=30:3+6:3=10+2=12
630:3=600:3+30:3=200+10=210
630:30=600:30+30:30=20+1=21
86:2=80:2+6:2=40+3=43
770:7=700:7+70:7=100+10=110
770:70=700:70+70:70=10+1=11
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
Тапсырма орындау барысында не үйрендің?

Өрнектердің мәнін есептейді

Өрнекті есептеп,әлемдегі ең биік ғимаратардың атауын анықтайды

1. екі таңбалы санға бөлуді орындайды


2.үш таңбалы санға бөлуді орындайды


Сұрақтарға жауап береді



Дескриптор:_-өрнектердің_мәнін_есептейді_Мадақтау_Баскетбол_доптарымен_бағалау_(жауабына_қарай)_Дескриптор'>Дескриптор:
-өрнектердің мәнін есептейді
Мадақтау
Баскетбол доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
Дескриптор:
-екі таңбалы санға бөлуді орындайды(1б)
-үш таңбалы санға бөлуді орындайды(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды

ҚБ: Жарайсың!


Тамаша!
Керемет!

Оқулық
№1,82-бет


Ламинат
маркер
Оқулық
№3
83-бет
дәптер
қаламсап

5 минут


Сергіту сәті
1 минут

2 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Із кесуші» әдісі
Есепті шығар
Салынды -4 ықшам аудан
Әр ықшам ауданда- 23үй
Әр ықшам ауданда- 14үй
Барлығы -? Үй
Ш: (23 + 14)*2=23*2+14*2=46+28=74
74*4=70*4+4*4=280+16=296
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
Тапсырма орындау барысында не білдің?
«Бас,иық,тізе,аяқ»
Бейнефильм ұсыну

1. қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды
2.өрнек құрады
3.мәнін есептейді
4.жауабын жазады
Балалар жаттығуды қайталап жасайды

Сұрақтарға жауап береді

«Комментарий» арқылы
Дескриптор:
- қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды(1б)
-өрнек құрады(1б)
-мәнін есептейді(1б)
-жауабын жазады(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды



Оқулық
№5(а),
83-бет
Дәптер
қаламсап

https://youtu.be/by8NcRAsRAE



20 минут

3 – тапсырма
Жеке жұмыс
Бөлім бойынша жиынтық бағалауға арналған тапсырма ұсыну

Тапсырманы орындайды









Таратпа
Қаламсап



Рефлексия
2 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
Үйге тапсырма
№6, 84-бет

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.




«Комментарий»
арқылы

«Баскетбол»
тақтасы
Балалар
дың аттары жазылған ұяшықтар
доптар таратпасы

Қосымша 1


«Ауызша көбейту және бөлу» бөлімі бойынша жиынтық бағалау Нұсқа: 1
1-тапсырма.
Баған түрінде жазып, есепте.
682 - 395 367 + 486




































































































































































































































































































































































































































































2-тапсырма.
Өрнектерді мәнімен сәйкестендір.

160:4

300:6

200*3

7*500













50

3500

40

600



3-тапсырма.
Қосындыны санға көбейту, бөлуді бірнеше тәсілмен орында.
(24+36):4 (8+2)*7


































































































































































































































































































































































































































































«Ауызша көбейту және бөлу» бөлімі бойынша жиынтық бағалау Нұсқа: 2




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет