Бөлім
|
2 С. Ауызша көбейту және бөлу
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
22.12.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 3 «В»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
48:2, 480:2, 480:20 түріндегі бөлу тәсілдері БЖБ №6
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.5** үш таңбалы сандарды олардың ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау
|
Сабақтың мақсаты
|
Көбейту мен бөлуді ауызша орындау
|
Жалпыадамзаттық және ұлттық құндылықтары дарыту
|
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
ЕББҚ оқушылар
дың іс- әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(2 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
«Сәлем, сәлем»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі
|
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw
|
15 минут
|
Үй тапсырмасын тексеру
№6, 81-бет
Әртүрлі тәсілдердің бірімен есепте.
(600+300):3=600:3+300:3=200+100=300
(600+300):9=900:9=100
(50+6):8=56:8=7
(500+20):5=500:5+20:5=100+4=104
(400+80):8=400:8+80:8=50+10=60
«Ой қозғау» әдісі
Өрнекті есептеп,әлемдегі ең биік ғимаратардың атауын біл.
1-тапсырма
Жеке жұмыс
«Білімңді қолдан» әдісі
Есепте
46 :2=40:2+6:2=20+3=23
880:4=800:4+80:4=200+20=220
880:40=800:40+80:40=20+2=22
36:3=30:3+6:3=10+2=12
630:3=600:3+30:3=200+10=210
630:30=600:30+30:30=20+1=21
86:2=80:2+6:2=40+3=43
770:7=700:7+70:7=100+10=110
770:70=700:70+70:70=10+1=11
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
Тапсырма орындау барысында не үйрендің?
|
Өрнектердің мәнін есептейді
Өрнекті есептеп,әлемдегі ең биік ғимаратардың атауын анықтайды
1. екі таңбалы санға бөлуді орындайды
2.үш таңбалы санға бөлуді орындайды
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор:_-өрнектердің_мәнін_есептейді_Мадақтау_Баскетбол_доптарымен_бағалау_(жауабына_қарай)_Дескриптор'>Дескриптор:
-өрнектердің мәнін есептейді
Мадақтау
Баскетбол доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
Дескриптор:
-екі таңбалы санға бөлуді орындайды(1б)
-үш таңбалы санға бөлуді орындайды(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
ҚБ: Жарайсың!
Тамаша!
Керемет!
|
Оқулық
№1,82-бет
Ламинат
маркер
Оқулық
№3
83-бет
дәптер
қаламсап
|
5 минут
Сергіту сәті
1 минут
|
2 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Із кесуші» әдісі
Есепті шығар
Салынды -4 ықшам аудан
Әр ықшам ауданда- 23үй
Әр ықшам ауданда- 14үй
Барлығы -? Үй
Ш: (23 + 14)*2=23*2+14*2=46+28=74
74*4=70*4+4*4=280+16=296
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
Тапсырма орындау барысында не білдің?
«Бас,иық,тізе,аяқ»
Бейнефильм ұсыну
|
1. қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды
2.өрнек құрады
3.мәнін есептейді
4.жауабын жазады
Балалар жаттығуды қайталап жасайды
|
Сұрақтарға жауап береді
|
«Комментарий» арқылы
Дескриптор:
- қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды(1б)
-өрнек құрады(1б)
-мәнін есептейді(1б)
-жауабын жазады(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
|
Оқулық
№5(а),
83-бет
Дәптер
қаламсап
https://youtu.be/by8NcRAsRAE
|
20 минут
|
3 – тапсырма
Жеке жұмыс
Бөлім бойынша жиынтық бағалауға арналған тапсырма ұсыну
|
Тапсырманы орындайды
|
|
|
Таратпа
Қаламсап
|
Рефлексия
2 мин
|
«Баскетбол» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
Үйге тапсырма
№6, 84-бет
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
|
«Комментарий»
арқылы
|
«Баскетбол»
тақтасы
Балалар
дың аттары жазылған ұяшықтар
доптар таратпасы
|