Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)
9.3.1.1. Қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау
Сабақтың мақсаты
Барлығы:-1986-1991 жылдардағы қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіреді
Көбі: Қоғамдық саяси өмірдегі демократиялық дамудың графигін жасау
Кейбіреуі: 1986-1991 жылдардағы қоғамдық өмірдің қазіргі кезеңмен салыстырып ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстыру
Бағалау критерийі
-1986-1991 жылдардағы қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін түсінеді
- Қоғамдық саяси өмірдегі демократиялық дамудың графигін жасайды
-1986-1991 жылдардағы қоғамдық өмір мен тоқырау жылдарының кемінде 3 ұқсастықтары мен кемінде 3 айырмашылықтарын салыстыру
Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары, «қайта құру» бағытын біледі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
15 минут
Мақсаты'>1.Ұйымдастыру 2 минут Амандасу,психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру.
Мақсаты:Оқушылардың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру және сабаққа зейінін шоғырландыру.
ІІ.Үй жұмысын тексеру. «Күн шуақ »әдісі.( 5 минут)
Оқушылар бір-біріне күннің шуағын ұсыну арқылы өткен тақырыптар бойынша бір сұрақ қояды.Алғашқы сұрақты мұғалім бағыттайды,оқушылар жалғастырады. -КОКП ОК 1985 ж. қандай бағытты таңдап алды? -Желтоқан оқиғасы болған жыл? -1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының сипаты?
КБ:« Жапон» әдісі . бір-бірін бағалайды.(1 минут)
« Мозаика»тарихи суреттер арқылы 2 топқа бөлеміз
(1 минут)
Мақсаты:іс-орынын айқындау,белсенділікке ынталандыру,топтық жұмыс туралы маңызды ақпарат алу.
«Жылдар сөйлейді» әдісі Карточкаларда жылдар беріледі сол арқылы мұғалімнің көмегімен сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. КБ.Мұғалім тарапынан мадақтама жасалады.