Сабақтың тақырыбы: Ассамблеяның қызметі Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата13.03.2023
өлшемі59,37 Kb.
#73750
түріСабақ

Білім беру ұйымының атауы

«№6 орта мектеп интернаты» КММ

Пәні:

Қазақ әдебиеті

Бөлімі:

Қазақстандағы ұлттар достығы

Педагогтің аты-жөні:

Даулетқазы А.

Күні:

10.02.2023ж

Сынып: 7 «ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ассамблеяның қызметі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.4.3.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу (дискуссивті эссе)

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады: Қазақстан халқы Ассамблеясы турады біледі.
Оқушылардың көпшілгі орындай алады: Ассамблеясының негізгі қызметі туралы айта алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: мәтінге қатысты сұрақ қояды, көсемшелерді табады.

ЕБҚО

Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары
бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі
ескеріліп, бірінші партаға немесе
мұғалімнің үстеліне жақын
отырғызу .

Бағалау критерийі

- Ассамблеяның қызметі туралы біледі;
- Мәтіннен етістіктерді табады, көсемшенің жасалу жолын айтады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу.Түгендеу.
«Менің оқушым» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату. «Кескіндеме» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Сабақты бекіту.

Оқушылар үй тапсырмасын ойды жалғастыру арқылы айтады. Жасырынған сөздерді тауып, сабақ тақырыбын ашады.

Ынталандыру мақса
тында «Жарайсың!»,
«Тамаша!» сөздерін
қолдану

Кітап,суреттер

Сабақтың ортасы

1-тапсырма
Жазылым. Мәтіннен көсемшелерді тауып, жасалу жолын анықтау.
Болып,бірігіп, бөліп, таныстырылып.
2-тапсырма
Етістіктің жасалу жолын анықтаңыз .
Ынтымақ қайда болса,ырыс сонда.
Бірлік болмай, тірлік болмас.
Сыйласу екі кісіге бірдей.
3-тапсырма
Бүгінде республикада Қазақстан этностарының мәдениеттері, тілдері,дәстүрлерінің дамуына қажетті барлық жағдай жасалған. Қазақстан этностарының тілдерінде бірнеше ондаған жаңа кітаптар жарық көрді. Бұл- болашаққа бірігіп ұмтылудың серпіні.
4-тапсырма
«Құрылысшы» әдісі арқылы оқушыларға сөздік қатар беріледі, оқушылар сол сөздерден жүйелі құрмалас сөйлем құрауы тиіс.
Қазақстан халқы Ассамблеясы 1995 жылдың 1 наурызында Қазақстанның Тұңғыш Президенті Н.Ә.Назарбаевтың бастамасы бойынша құрылды.
2008 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасының «Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы» Заңына қол қойылды
5-тапсырма
«Адасқан сөздер» әдісі арқылы оқушылар мәтінде берілген шылаулардың мағыналық түрлерін ажыратады.
Және, де, сайын, пен, мен, да.
6-тапсырма
Бірлік, достық туралы мақалдар жазып, етістіктің жасалу жолын анықтайды.



Оқушылар берілген мәтіннен етістіктерді табады, жасалу жолын анықтайды.

Бос орынға тиісті жұрнақтарды қойып, дәптерге көшіріп жазады.

Қарамен берілген сөздерді синонимдік қатармен ауыстырады.

Тапсырмаларды орындайды, мақал-мәтел айтады, мағынасын түсіндіреді



Дескриптор:
-Ассамблеяның негізгі мақсатын біледі
-Етістіктерді тауып жазады
-Көсемшенің жасалу жолын анықтайды
Жалпы балл-3

Дескриптор:


-Бос орынға тиісті жұрнақтарды қояды.
-Мағынасын түсіндіреді.
-Қарамен берілген сөздердің синонимін анықтайды.
-Мәтінді өзгертіп жазады.
Жалпы балл-4

Дескриптор:


- Жасырынған сөздерді табады;
-Мағынасын жаңа тақырыппен байланыстыра отырып түсіндіреді
-Бірлік, достық туралы мақал-мәтелдер жазады;
Жалпы балл-3

Оқулық

Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы


Бағалау


Қорытынды.Кері байланыс

123-бет, 13-тапсырма
Топпен , жеке



Сабақтан алған әсерлерін, білімдерін кері байланыс арқылы білдіреді

Берілген тапсырманы жазып алады


Оқушылар өз-өздерін бағалайды, бағалауға өз ойларын қосады

Оқушылар бүгінгі
Сабақта алған
білімдерін 1-10
балл бойынша бағалай
ды

Үлестірмелі қағаздар


Тексерілді______________

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет