Сабақ : 21
|
Мектеп: №27 орта мектеп-гимназиясы
|
Пән: қазақ әдебиеті
|
Күні : 19.10.18
|
Мұғалім:
|
Сынып: 8а Т1
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ақтамберді Сарыұлы «Балаларыма өсиет» толғауы
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
8.2.2.1 автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау;
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:
Толғаудың мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың басым бөлігі автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасын талдайды.
Кейбір оқушылар: автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдайды.
|
Құндылықтарды игерту:
|
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
НЗМ құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Тарих, қазақ тілі, өнер пәндерінен алған білімдерін еркін қолданады.
|
АКТ-ны қолдану дағдылары:
|
слайд
|
Бағалау критерийі:
|
Автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасын жан-жақты талдайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пән лексикасы және терминология:
Атымтай Жомарт, нөкер сайлау, шүлеңгір мырза атану, дұшпаннан кек алу Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:
Менің ойымша; пікіріме мынадай дәлелдер келтіремін; оның мынадай себептері бар; себебін былай түсіндіремін.
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен сәлемдесу.
Психологиялық ахуал туғызу.
Бір-бірімізге сәттілік тілейік.
Өткен сабақты қайталау сұрақтары
Ақтамберді Сарыұлы кім?
Қандай толғауларымен таныстық?
Толғау дегеніміз не?
«Күлдір- күлдір кісінетіп» толғауының идеясы қандай?
Толғау қандай ойға неге жетелейді?.
Жыраудың ішкі қиналысын сезіну арқылы нені түсіндің? Ақынның көңіл- күйі сенің сезіміңе қалай әсер етті?
Ой қозғау.
Суретте кімдер бейнеленген?
Осы сурет туралы не айта аламыз?
Өсиет деген не?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
«Өсиет» сөзіне кластер құрастырамыз.
|
Оқулық,
|
|