Сабақтың тақырыбы: Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі. 2 сабақ



бет1/4
Дата30.03.2023
өлшемі0,75 Mb.
#77692
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
10ә ашық сабақ


Тексерілді ДОІЖО ___________А.Арыстанбекова

Білім беру ұйымының атауы

Б.Момышұлы атындағы № 12 ж о м

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Тәуелсіздікке жол және ұлттық мемлекеттіліктің қайта жаңғыртылуы

Педагогтің аты-жөні:

А.Тажибаева

Күні:

01.03.2023

Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрі. 2 сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

10.3.1.2 - Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдерін түсіндіру;
10.3.4.4 -Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік түрін түсіндіру үшін
«автономдық кеңес республикасы», «кеңес одағы республикасы», «унитарлы мемлекет» ұғымдарын
пайдалану;
10.3.4.5 -Кеңестік кезеңдегі Қазақстанның қоғамдық-саяси дамуының жетістіктері мен қайшылықтарын талдау

Сабақтың мақсаты

Мемлекеттіліктің қалыптасу маңыздылығын түсінеді;
автономия, республика, одақ ұғымдарының мағынасын түсіндіреді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
кезеңі
3 мин
Топқа бөлу
2 мин
Өткен білімді еске түсіру
5 мин



I. Ұйымдастыру кезеңі
1.Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын қарау. Топқа бөлу
2 . «Алғыс айтамын» 1 наурыз алғыс айту күніне орай бір-біріне алғыс айту арқылы сыныпта жағымды ахуал орнату.

3.Топқа біріктіру «Адасқан әріптер» арқылы топқа бөлу


1-топ А. «Кеңес өкіметі»
2-топ Б. «Конституция»
3-топ С. «Егемендік»


III. Үй тапсырмасын пысықтау
4."Ашық микрофон" әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
1. Қосүкімет дегеніміз не?
2.Уақытша үкімет елде қандай саясат жүргізе бастады?
3. Түркістан автономиясы неліктен құлатылды?
4. Алашорда не үшін Кеңестермен тайталасқа түсті?
5. Большевиктер халыққа қандай уәделер берді?
ЕБҚ оқушыға қойылатын сұрақ
1. Әміршіл-әкімшіл жүйе дегеніміз не?
IV. «Ой қозғау» әдісі:
Презентацияда негізгі ұғымдарды («Қазақ Кеңестік республикасы», «Кеңес Одағының республикасы», «Қазақ мемлекеттілігінің кеңестік формасын» «біртұтас мемлекет») сол сөздерге оқушылардың ауызша анықтама беруі тапсырылады. Тақырып қандай болуы мүмкін екендігі туралы болжамдары тыңдалады. Термин сөздердің анықтамасын анықтай отырып,сабақтың тақырыбы, мазмұны ашылып, мақсаты айқындалады. Жаңа сабақтың тақырыбы, зерттеу сұрағы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырлады.



Сәлемдеседі, оқу құралдарын алады.
Оқушылар шеңберге тұрып, алақандарын бір-біріне қойып алғыс айтады

А.Байтұрсынов суретінің артына қойылған «Адасқан әріптер» А.Б.С. арқылы


3 топқа бөлінеді


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет