Бөлім:
|
Мектеп:
|
Күні :
|
Мұғалім:
|
Сынып: 9
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
«Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік»
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.1.4.1 мәтіннің мақсаты арқылы негізгі ойды анықтау;
9.4.3.1 стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу.
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсіну, стильдік ерекшеліктерді білу;
Көпшілігі: мәтіннің мақсаты арқылы негізгі ойды анықтау, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді қолдана білу;
Кейбір оқушылар: мәтіннің мақсаты арқылы негізгі ойды анықтау, өз көзқарасын таныту, стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктердің дұрыс қолдана білу.
|
Бағалау критерийлері:
|
мәтіннің мазмұнын түсінеді;
мәтіннің мақсатын анықтай алады;
негізгі идеяны ашатын тірек сөздерді анықтайды;
стильдік ерекшеліктерге сай тілдік бірліктерді дұрыс қолданады.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу, түсіну
|
Құндылықтарға баулу
|
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық)
|
Пәнаралық байланыс:
|
әдебиет,тарих, география
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Мәңгілік ел құндылығы.
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
|
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылармен бірге тұрып “Шаттық шеңберін’ құру. Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін жеткізу.
2.Топтастыру: Суреттер арқылы 4 топқа топтасады, суреттердің мәнін аша отырып тақырыпты болжайды.
«Ой қозғау» әдісі арқылы топқа мына сұрақтар қойылады:
Берілген суреттерді не байланыстырады?
Осы суреттер қандай идея береді?
Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша тыңдалады.
Менің ойымша..
Себебі
Мен оған мынадай факті келтіремін..
Қорытындылай келе...
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады.
|
Оқушылар“Шаттық шеңберін’ құрады. Сабаққа байланысты бір-біріне ақ тілектерін айтады.
«Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың пікірі «ПОПС» формуласы бойынша тыңдалады.
Сабақтың тақырыбы, мақсатын анықтайды.
|
ҚБ
|
https://www.google.com/search?q=%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+&tbm=isch&ved
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. 1-оқылым мәтінін сызбалар арқылы түсіндіріп кету.
І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.
Оқушыларға тақырыпқа қатысты сұрақ қойылады. «Еркін микрофон» әдісі Оқушылар сұраққа қатысты ойын білдіреді.
Жаһандану деген не?
Жолдауда көрсетілген мәселелердің жаһандануға қатысын қалай түсіндіресіңдер?
.Біздің елімізде жаһанданудың белгілері бар ма? Қандай?
Жаһандану жағдайында ұлттық тәрбиеміз өзгере ме?
ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ
3-тапсырма. Аудиожазбадан (03. Мп3) Жолдау туралы журналистер мен қоғам қайраткерлерінің пікірін тыңдап, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінде айтылған ойға өз көзқарастарыңды білдіріңдер.
Тапсырма. Берілген сұрақтарға жауап беру.
Тыңдалым мақсаты қандай?
Мәтіннің негізгі ойын білдіретін қандай ақпараттар берілген?
Тыңдалымда көтерілген мәселе қаншалықты өзекті?
Мәтінде маңызды мәселе ретінде (неге?) көңіл бөлінген.
(Қандай?) фактілер көрсетілген?
Менің қорытынды ойым: .
Дескриптор:
Тыңдалым мақсатын анықтайды;
Мәтіннің негізгі ойын білдіретін ақпараттарды талдайды;
Мәтіндегі көтерілген мәселенің өзектілігін анықтайды;
Мәтіндегі көңіл бөлінген маңызды мәселені көрсетеді;
Фактілерді анықтайды, дәлелдейді;
Қорытынды ой айтады.
|