Сабақтың тақырыбы: «Қазақстанның табиғи мұрасына баға беру»



бет1/3
Дата23.01.2023
өлшемі1,97 Mb.
#62411
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Ашық сабақ ххх


«Қ.Сәтбаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
ТЕКСЕРІЛДІ БЕКІТЕМІН Әдіскер ________ Ш.Козыбаева Мектеп директоры________ Р.Дуйсебаева

Ашық сабақтың тақырыбы:
«Қазақстанның табиғи мұрасына баға беру»

География пәні мұғалімі


Омарова Л.А.
9 «Б» сыныбы
Қаскелең қаласы
2022-2023 оқу жылы



Бөлім:

3 Физикалық география
3.4 Биосфера

Педагогтің аты-жөні:

Ляззат Омарова

Күні:

24.01.2023ж

Сыныбы: 9 «Б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстанның табиғи мұрасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.3.4.3 Қазақстанның табиғи мұрасына баға беру.

Сабақтың мақсаты:

Мәдени және табиғи мұралармен танысады, бөліну ерекшеліктерін анықтайды.
Қазақстан нысандарын ЮНЕСКО-ның тізіміне енудегі шарттарын атап, орналасу орнын картадан табады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
3 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
1.«Суреттер сөйлейді» әдісімен
Топқа бөлу:
1-топ: Архитектуралық
тарихи мұра
2-топ: Табиғи мұра
3-топ: Мәдени мұра
4-топ: Тарихи мұра

Амандасу, сабаққа қажетті құралдарын даярлау.
Берілген суреттер арқылы топқа бөлінеді.

Мұғалім тарапынан
10 баллдық жүйеде бағалау.

Оқулық, жұмыс дәптері
Кітап, дәптер, ДК экраны





Жаңа сабаққа кіріспе



(Ұ) «Миға шабуыл» «Жедел жауап» әдісі.
әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
2.Стоп кадр-әдісі арқылы
Бейне көрсетілім бойынша Қазақстан нысандары ЮНЕСКО-ның тізіміне енгендері

Сұрақтар:
1) Қызыл кітап деп неге аталған?
2) Қызыл кітаптағы санаттар туралы не білесіздер?
3) Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар қандай мақсатта құрылады ?
4) Мәдени мұраларға не жатады?
5) Табиғи мұра ретінде не алынады?

Бейне көрсетілімді көреді,


өз ойларымен бөліседі

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Атлас карта, кітап

Интерактивті тақта





Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
мин.

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма беріледі.

Оқулықтағы мәтінді оқып, мәдени және табиғи мұралардың анықтама-сымен танысып, тірек сөздерді есте сақтайды.




Оқулық, слайд, фото суреттер






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет