Бөлім: «Атадан қалған асыл сөз»
|
Мектеп: №6ОМ
|
Сынып: 9
|
Мұғалімнің аты –жөні: Игисенова Б.
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазыбек би «Кім жақын? Не қымбат? Не қиын?»
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау.
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсініп сюжеттік-композициялық талдау жасайды
|
Бағалау критерийлері
|
Шығарманың мазмұнын түсініп ,оқиғалар тізбегін анықтай алады
Шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасап, тақырыбы мен идеясын анықтай алады..
Шығарманы шынайы өмірмен байланыстыра отырып, түйінді ой айта алады.
|
Жоспар
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Ширату жаттығуы
Топқа бөлу.Оқушылар «жақын», «қымбат», «қиын» сөздері арқылы үш топқа бөлінеді.
І. Қызығушылықты ояту. Ой қозғау
1.Сізге кім жақын?
2.Сіздерге не қымбат?
3.Сіздерге не қиын?
Осы сұрақтар төңірегінде өз ойларын ортаға салады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжайды.
|
Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі.
Оқушылар осы сұрақтар төңірегінде өз ойларын ортаға салады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжайды.
|
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
9-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
|
Сабақтың ортасы
|
ІІ. Мағынаны тану. Мәтінді тыңдату.
Бір адам Қазыбек биге: «Кім жақын, не қымбат, не қиын?» деген үш сұраққа жауап беруді өтініпті. Сонда би оған былай үн қатыпты:
-Тату болса, ағайын жақын,
Ақылшы болса, апайың жақын.
Бауырмал болса, інің жақын,
Ашиды сонда бас, миың.
|