Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: I.Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі – қазақ тілін оқып үйренеміз. Үш тілді білу – үлкен өнер.
|
Күні : 14.09.23
|
Педагогтің аты-жөні:Бейсенова А.С
|
Сынып: 7
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Біз отбасымызбен мемлекеттік тілде сөйлейміз. 1-сабақ
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
7.2.6.1 кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттау
7.2.3.1 ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту
|
Сабақтың мақсаты :
|
Барлық оқушылар :кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттайды, ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айтады
|
Тілдік мақсаттар
|
Туыс,жиен,жеңге,жезде
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.
Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын сурет пен сұрақтар арқылы болжайды.
|
Қолпаштау
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
|
1.Сөздікпен жұмыс.
Туыс-родственник
Жиен-племянник, племянница
Жеңге-жена брата, сноха
Жезде- зять, муж сестры
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
2. Оқылым.Айтылым
1-тапсырма
Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең мазмұнын өз сөзімен айт.
Жазылым
2-тапсырма
«Қосжазба күнделігі». Ақынның сөзін өз ойыңмен түсіндіріп жаз.
|
Достарыңызбен бөлісу: |