Сабақтың тақырыбы: Бұрылыстар. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/3
Дата04.05.2023
өлшемі1,97 Mb.
#89934
түріСабақ
  1   2   3

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Роботтехника

Педагогтың аты-жөні:




Күні:




Сынып: 5

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Бұрылыстар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді.

Көптеген оқушылар:

Роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды

Кейбір оқушылар:

Робот функцияларын орындау туралы түсінік береді.



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру
(5 мин )


(5 мин )
(3 мин )

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу . Көңіл-күйлерің сұрау. /Бас бармақ әдісі/


Топқа біріктіру: «Молекула-атомдар» әдісі
Мұғалім оқушыларға ойын шартын түсіндіреді: «атом – жеке жүру, молекула – айтылған санға байланысты бірігіп тұру».

Мұғалім бағалау парағын таратып, толтыру нысанын түсіндіреді.


Өткен сабақты пысықтау:


интерактивті платформасы арқылы тапсырмалар орындау.

1 топ: Lego Mindstorms EV3. Құрылымы /Структура/

2 топ: Робототехника. Датчиктер.


«Миға шабуыл» әдісі: Берілген суреттер нені білдіреді? деген сұрақ қояды.

Ендеше, «Бұрылыстар»
2. Ашылған сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Жаңа тақырыпқа шолу.
Бұл тақырыпта біз бұрылыстар ұғымымен танысамыз. Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз. Роботқа гироскопиялық датчикті орналастыру, роботты көрсетілген градусқа бұруды үйренеміз.

1.Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар соңғы айтылған сандарға байланысы топтарға бірігеді.

2.Бағалау парақтарына аты-жөндерін жазады (Қосымша 1).


Тапсырма сұрақтарына жауап береді.

Өз ойларын ортаға салады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарын ашып, жаңа тақырыппен танысады
Мұғалімді тыңдайды






Ауызша мадақтау, қолдау


«жарайсың». «жақсы», «керемет», «талпын»


фигуралар арқылы бағалау:




https://learningapps.org/display?v=pyb0jnorn23



https://learningapps.org/display?v=px8r9eist23



Оқулық, 85-88б
§ 20. Бұрылыстар

Сабақтың ортасы
(20 мин )

«Кинометафора» әдісі арқылы сабаққа байланысты видео көрсету. /02.40сек дейін/ Видео бойынша тапсырма: /02.43с/
1 тапсырма:
Кестені блоктармен сәйкестендіріп толтыру.

Дескриптор:





Бекіту тапсырмалары:
Сергіту ойыны:



2- тапсырма: Жеке жұмыс:
LEGO MINDSTORMS Education EV3 бағдарламасы арқылы Гироско -пиялық датчикті пайдаланып, робот 90q- қа бұрылатын программа құру.
1. Старт блогына Тәуелсіз басқару блогын жалғаймыз.
2. Қосу режимін таңдаймыз.
3. Сол жақ мотордың қуатын 40, оң жақ мотордың қуатын 0 деп өзгертеміз.
4. Тәуелсіз басқару блогы на Күту блогын жалғай мыз.
5. Датчик тен мәліметтерді алу үшін оның режимін ауыстырамыз: Гироскопиялық датчик ⇒ Өзгерту ⇒ Бұрыш (Бағы ты – 0, бұ рыш – 90).
6. Күту блогына тағы бір Тәуелсіз басқару блогын қосамыз.
7. Өшіру режимін орнатамыз. Нәтижесінде робот 90q- қа айналған соң, бұл оны тоқтатады.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет