Сабақтың тақырыбы Деректер базасы: негізгі түсініктер мен анықтамалар



бет1/3
Дата07.12.2023
өлшемі251,52 Kb.
#134665
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
6.-Абдыкалыков-КБ


Абдыкалыков Кеулимжай Бахтиярұлы
Жамбыл облысы
Тараз қаласы
Ю. Гагарин атындағы
№ 29 орта мектебінің
информатика пәні мұғалімі
педагог-зерттеуші


Деректер базасы: негізгі түсініктер мен анықтамалар



Күні:
Сынып:

Мектеп: №29 орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы

Деректер базасы: негізгі түсініктер мен анықтамалар

Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсаттары 

9.2.2.1-деректер базасы жазба, өріс терминдерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

- Ms Excel бағдарламасында мәліметтер базасын құру туралы біледі.
- Әрекеттер орындау алгоритмі арқылы кестелік мәліметтер қорының жазбасы және өрісінің өзара айырмашылығы түсінеді.
- Ms Excel мәліметтер қорының ережелерін қолдана отырып, бағдарламада мәліметттер базасын құра алады.

Бағалау критерийі

- Ms Excel бағдарламасында мәліметтер базасын құру туралы біледі.
- Кестелік мәліметтер қорының жазбасы және өрісінің өзара айырмашылығын ажыратады.
- Ms Excel мәліметтер қорының ережелерін қолдана отырып, бағдарламада мәліметтер базасын құрады.

Тілдік мақсаттар



Оқушылар: Ms Excel бағдарламасында мәліметтер базасын құру туралы біледі.
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
Электрондық кестеде «екі өлшемді кесте» ұғымын қалай түсінесіңдер?
- Неліктен мәліметтер қоры кестесінде ұяшық диапазонын біріктіру ұсынылмайды?

Құндылықтарға баулу



Білім алушының бір-біріне құрмет көрсетуге, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауға өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылдыру

Пәнаралық байланыс

Матмематика (есептеулер жүргізу барысында), қазақ әдебиеті (кітаптар туралы мәліметтер)

Алдыңғы білім



Электрондық кестемен кесте құрып, құрылған кестелердің диограммаларын тұрғыза алады




Сабақтың_жоспарланған_кезеңдері'>Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері



Ресурстар

Сабақтың
басы

Ұйымдастыру. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Жағымды психологиялық ахуал орнату.
«Пазл» әдісі арқылы «Жолдар» және «Бағандар» болып 2 тоқа бөлу
Әр топқа бағалау парағын беру және түсіндіру. Мұнда әр тапсырма бойынша жеке оқушы өзінің жинаған балдарын жазып отырады

«Элективті тест»

«Ойлан, бірік, бөліс!»

«Мәтін- мен жұмыс»

Компьютер-мен жұмыс

Қорытынды
















Жеке жұмыс. Үй тапсырмасы. «Элективті тест» әдісі
«PLICKERS» бағдарламасы арқылы орындау
Сұрақтар: Бұлттық есептеулер мақсаты мен міндетіне қарай неше түрге бөлінеді? (4)

  1. Адам мен компьютер арасындағы қарым-қатынас (интерфейс)

  2. Жүйелік блок құрамына кірмейтін құрылғы (пернетақта)

  3. Ақпаратты шығару құрылғыларына жатпайтын құрылғы (сканер)

  4. Жедел жады... арналған (ақпаратты уақытша сақтауға)

Интерактивті тақта, ұялы телефон, QR кодты қағаздар



Сабақтың ортасы


Жаңа сабаққа кіріспе ретінде қима қағазарының мағынасын сұрау жаңа сабақ тақырыбын ашу.
Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оку мақсаттарымен таныстыру
Көрсетілім: қызығушылылығын ояту, мәселе қою, тақырыпты ашу мақсатында bilimland.kz сайтындағы видеоролик
Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту мақсатында видиоға қосымша мәліметтер айтып мысалдар келтіру, оқушылармен бірге тақырыпты ашу, бір-біріне түсіндіру жұмысын жасау
Жаңа тақырыпты игеру
1 тапсырма. Топтық жұмыс


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет