Сабақтың тақырыбы: Дұрыс көпбұрыштар, олардың қасиеттері және симметриялары



бет1/3
Дата10.07.2023
өлшемі1,28 Mb.
#104174
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
семинар


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Шеңбер. Көпбұрыштар.

Мектеп: Бейсен Оңтаев атындағы жом

Педагогтің аты-жөні:

Ибадулла Ләйла Әділханқызы

Күні:

20.04

Сыныбы: 9 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дұрыс көпбұрыштар, олардың қасиеттері және симметриялары.



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.1.2.1 шеңберге іштей және сырттай сызылған төртбұрыштардың қасиеттері мен белгілерін білу және қолдану;

Сабақтың мақсаты:

шеңберге іштей және сырттай сызылған төртбұрыштардың қасиеттері мен белгілерін біледі және қолданады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

Сабақтың басы

5 минут


І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу. Сабаққа дайындығын тексеру.
Топқа бөлу(көпбұрыштар бойынша) Оқушыларды 3 топқа бөлемін ( үшбұрыш, төртбұрыш, бесбұрыш).
«Сұрақ – жауап» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау:
1. Шеңбер дегеніміз не?
2. Шеңбердің қандай элементтері бар? 3. Диаметр дегеніміз не? 4. Хорда дегеніміз не?
5. Радиус дегеніміз не? 6. Доға дегеніміз не?
7. Төртбұрыштың қандай түрлері бар? 8. Тең қабырғалы үшбұрышты тағы қалай атауға болады? 9. Шаршыны тағы қалай атауға болады?
10.Дұрыс деген сөзді қалай түсінесіздер?
Проблемалық сұрақ: Қолдарыңыздағы немесе мына фигураларды бір сөзбен қалай атауға болады ?
Жаңа сабақ тақырыбы айтылады
2. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері оқушылармен бірге талқыланады.

Фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді.

Сұрақтарға жауап береді.



Оқушылар-дың сабаққа қатысу белсенділі-гіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бағалау. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.





Түрлі түсті қима қағаз-дар
Сұрақ-тар топта-масы.

Слайд 1-4





Сабақтың ортасы
10 минут

7 минут


10 минут

10 минут



І. Теориялық бөлім. Жаңа сабақ. Мұғалім оқушыларды жаңа сабаққа жетелейді, сабақ мақсатымен таныстырады, қажет жағдайда толықтырады.
Оқушылар оқулықтан тақырыпты оқып, мына сұрақтарға жауап береді: (138 – 141 бет)
1)Іштей сызылған көпбұрыш дегеніміз не? (Егер көпбұрыштың барлық төбелері бір шеңбердің бойында жатса, бұл көпбұрышты іштей сызылған көпбұрыш деп атайды).
2) Сырттай сызылған көпбұрыш дегеніміз не? (Егер шеңбер көпбұрыштың барлық қабырғаларын жанаса, көпбұрышты сырттай сызылған көпбұрыш деп атайды).
3) Іштей сызылған бұрыш деп нені айтады? (Шеңбердің бір нүктесінен шығатын екі хорданың арасындағы бұрышты шеңберге іштей сызылған бұрыш деп атайды).
4) Іштей сызылған бұрыш пен оған керілген доға арасында қандай байланыс бар? (Іштей сызылған бұрыштың шамасы өзі тірелген доғаның градусты өлшемінің жартысына тең).
5) Диаметрге тірелген іштей сызылған бұрыш қанша градусқа тең? (90 градусқа тең).
6) Іштей сызылған төртбұрыш бұрыштарының қосындысы жөніндегі тұжырымды айтыңыз. (Іштей сызылған төртбұрыштың қарама-қарсы бұрыштарының қосындысы 180 градусқа тең).
7)Сыртттай сызылған төртбұрыштар жөніндегі тұжырымды айтыңыз. (Сырттай сызылған төртбұрыштың қарама-қарсы қабырғаларының қосындысы өзара тең).


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет