Сабақтың тақырыбы Экологиялық туризм



Дата03.05.2023
өлшемі231,49 Kb.
#89344
түріСабақ
Байланысты:
8-кл


Бекітемін: пәні: Қазақ тілі класс: 8 күні: 02-04.05.2023 ж

Сабақтың тақырыбы

Экологиялық туризм

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.1.1. тұтас және аралас мәтіндердегі (кесте диаграмма, сызба, сурет) ақпараттарды салыстыру;
8.4.5.1. сөйлем соңында қабаттасып қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану;

Сабақтың мақсаты

Тұтас және аралас мәтіндердегі (кесте диаграмма, сызба, сурет) ақпараттарды салыстырады;
Сөйлем соңында қабаттасып қойылатын тыныс белгілердің дұрыс қолдануын анықтайды;

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы



Сәлемдесіп, балаларды сабаққа дайындау;
Психологиялық ахуал тудыру / денсаулық турасында бір-біріне мақалдатып, жақсы көңіл-күй сыйлайды/;
Топтарға біріктіру / табиғат , адам, туристер/
Ширату тапсырмаларын сұрау: «Санаға саяхат» әдісі
Алдын ала ізденген сұрақтарға жауап беріп, өз көзқарастарын білдіру.
Экологиялық туризм дегеніміз не?
Біздің экологиямыз не үшін бүлініп жатыр?
Жер бетін су басу қаупі мүмкін бе?
Егер жер бетінде қоқсық көбейіп кетсе, соңы не болар еді?
Сен өз еліңнің экологиясының жақсаруы үшін не жасай аласың?
Халықтың денсаулығын жақсартуда сен не істер едің және ол туралы не ойлайсың?
Дескриптор: сұрақтарға жауап береді;
өз көзқарасын білдіреді;
ҚБ: қошемет сөздер арқылы / жарайсың! Сен мықтысың!т.б./

АКТ /видеоролик/



Сабақтың ортасы

Ойлау дағдыларының деңгейлері бойынша топтарға тапсырма беру;

  1. Тапсырма: Топтық жұмыс «Айырмашылығы неде? » әдісі

Сызбамен танысыңыз.
Жағдаят: Сіз Қазақстан туризм саласын зерттеп жүрсіз.
Туризм саласы бойынша Қазастанның әлем елдері арасындағы тұрмыстық қалдықты өңдеуі бойынша көрсеткішін салыстырып жазыңыз.
Жазылған мәтін бойынша тыныс белгілерге назар аудар(қабаттаса қойылатын тыныс белгілер).
Дескриптор: - сызбамен танысады;
-көрсеткішті салыстырып жазады;
-мәтін құрап, тыныс белгілерді дұрыс қояды;
ҚБ: бармақпен бағалау




  1. Тапсырма: Жұптық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі

Графиктік мәтінмен таныс.
Жалпы, ауаның ластануы турасында ақпараттарды салыстырып, жұбыңмен талқыла (ауызша орындалады)



Дескриптор: -мәтінмен танысады;
-ақпараттарды салыстырып, талдайды;
ҚБ: смайликтер
3.Тапсырма Жеке жұмыс «Мен не ұқтым?» әдісі
Берілген мәтін бойынша /«Табиғат -алақанда»/ суретке қарай отырып, өз ойыңды салыстыр. Мәтін ішінен қалдырылып кеткен тыныс белгілердің (?! ,- ?.. !..) қойылу ретін анықта.



Дескриптор:- сурет бойынша өз ойын салыстырады;
-тыныс белгілердің қойылу ретін анықтайды;
ҚБ: өз-өзін бағалау



Диаграмма ғаламтордан алынды

Суреттер ғаламтордан алынды

Сурет ғаламтордан алынды



Сабақтың соңы

Сабақты «Қайталау-оқу айнасы» әдісі арқылы бекітемін.
Ширату тапсырмасы: «Табиғатты қорғау-міндетіміз» атты тақырыпта шағын эссе жазу және қабаттаса қойылатын тыныс белгілердің жасалу жолын кеңінен меңгеру
Рефлексия: «Дейін, кейін» стр.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет