Модуль/Пән
|
Информатика
|
Педагог
|
Ахметова Лаззат Жанысовна
|
Күні: « » ______20__
|
Жалпы мәліметтер
|
Курс___1____ топ № 2
|
Бөлім/бөлімше
|
Ақпараттық процестер мен жүйелер / Қазақстандағы цифрландыру
|
Сабақтың тақырыбы
|
Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат. Мақсаты, қолдану алгоритмі.
|
Сабақтың түрі
|
Аралас сабақ
|
Мақсаты(оқу нәтижелері)
|
Электрондық үкімет порталының функцияларын пайдалана отырып, Қазақстандағы цифрландырудың ағымдағы үрдістерін түсіндіру
|
Міндеттері (бағалау критерийлері)
|
Қазақстандағы цифрландыру үдерісіндегі ағымдағы үрдістерді талдайды
|
Күтілетін нәтижелер
|
Қазақстандағы цифрландырудың ағымдағы үрдістерін талдай алады және пайдаланып оны қолдана алады.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Сабақтың барысы
|
Уақыт
|
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар
|
Бағалау
|
Ресурс
|
1 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу. Түгендеу.
Топқа біріктіру: «Тілек ағашы» әдісі.
Білім алушылар ағаштағы тілек жазылған жүрекшелерді алады.
«Білім», «Талап», «Бірлік» болып үш топқа бірігеді.
|
|
Тілек ағашы, жүрекшелер
|
2 мин
|
Өткен тақырыпты қайталау
«Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеремін.
Цифрландыру процесі адам өміріне қандай өзгерістер алып келеді?
Қазақстандағы цифрландыру бағыттары қандай?
Қазақстандағы цифрландыру бағыттары толық жүзеге асырылу үшін қандай негізгі міндеттерді атқару керек?
|
ҚБ «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі арқылы оқушылар сұраққа жауап береді. Топ басшылары бағалап отырады.
Тиімді кері байланыс: Өзін-өзі бағалау
|
Интерактивті тақта
Слайд 1
|
15 мин
8 мин
|
Білімді жаңарту
Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі жіне бағалау критерийлерімен таныстыру.
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Жаңа тақырыпқа байланысты интерактивті тақтадан презентацияларды көріп шығады.
«Түртіп алу» әдісі арқылы білім алушылар керек жерлерін дәптерлеріне жазып алады.
Бұл әдістің тиімділігі білім алушылар дәптерге жазу арқылы негізгі терминдерді есте сақтап, ойлау қабілетін дамытады.
1-тапсырма. Топтық жұмыс
AUTH_RSA және RSA сертификаттарының қызметі мен өзара айырмышылықтарын талдап, салыстырыңдар.
Сертификаттар
|
Қызметі
|
Айырмашылықтары
|
AUTH_RSA сертификаты
|
|
|
RSA сертификаты
|
|
|
|
Тапсырманың қадамдары:
AUTH_RSA сертификатының қызметі мен айырмашылықтарын талдайды;
RSA сертификатының қызметі мен айырмашылықтарын талдайды;
|
Слайд 2
Слайд 3,4,5,6,7
Қосымша 1
Слайд 8
|
|
Қажеттілігіне қарай (Визуалдар(оның ішінде, есту қабілеті бұзылған білім алушылар)):
Тапсырманы орындау барысында талдауға көмектеседі.
Тапсырманы орындау барысында оқулықты қолдану және оқытушының жеке қолдауы. Білім алушының тапсырманы орындауға деген ынтасы артады.
«Зерттеудің 2 қадамы» әдісі арқылы оқушылардың зерттеушілік, ізденушілік қабілеттерін қалыптастырады.
«Зерттеудің 2 қадамы» әдісі арқылы AUTH-RSA және RSA сертификаттарының қызметі мен өзара айырмашылықтарын талдап, салыстырады. Білім алушылар берілген тапсырманы орындап, топтық талқылау жасайды.
|
|
11 сынып ЖБ оқулық. «Арман ПВ» баспасы
|
|
|
ҚБ «Зерттеудің 2 қадамы» әдісі арқылы білім алушының жұмысын бақылап , бағалап отыру.
Тиімді кері байланыс: Жарайсыңдар!
Тапсырманы талғылау барысында бір бірін тыңдай білу қабілетін ерекше атап өту керек.
|
Бағалауға қатысты ұғымдар жазылған А4 парақшалар
|
8 мин
|
2-тапсырма. Жеке жұмыс.
pki.gov.kz порталын ашып, ЭЦҚ кілтін алу алгоритімін орында.
|
Тапсырманың орындалу
қадамдары:
пайдалана алады;
ЭЦК кілтін алу алгорититдерін орындайды;
|
Қосымша1
|
|
Қажеттілігіне қарай(Визуалдар(оның ішінле, есту қабілеті бұзылған білім алушылар));
Тапсырманы жеке өзі паракка карап орындайды.
Тапсырманы орындау барысынла білім алушыға орындалу алгоритімін және оқытушының жеке қолдауы.
Білім алушының алдына А4 парақшаға жазылған дайын ЭЦК кілтін алу алгоритмін беремін.
|
Тапсырманың орындалу қадамдары:
Дайын алгоримді пайдалана алады;
Pki.gov.kz порталын пайдалана алады;
ЭЦҚ кілтін алу алгоритмін орындайды;
ЭЦК кілтін ала алады
|
Қосымша 1
|
|
|
ҚБ «Өзін өзі бағалау»
Жауаптар тақтада көрсетіледі. Білім алушылар нәтижені тексереді, кемшіліктерін түзейді.
Тиімді кері байланыс:
Жарайсыңдар!
Жеке тапсырманы орындау барысында ынталарыңның артқанын ерекше атап өту керек.
|
Слайд 9
|
5 мин
|
3-тапсырма. Жұптық жұмыс.
(Функционалдық сауаттылық)
Марат колледжде автокөлік жүргізуші курсын оқып жатыр. Курс аяқталған соң тест тапсыру керек. Ол үшін pki.gov.kz порталында онлайн өтініш беруге көмектес.
|
Тапсырманың орындалу қадамдары:
Тест тапсыру үшін pki.gov.kz порталы арқылы онлайн өтініш беру алгоритмдерін орындайды;
Онлайн өтініш бере алады;
|
Қосымша 1
|
|
|