Сабақтың тақырыбы: Ер есімі ел есінде! Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата11.05.2023
өлшемі86,14 Kb.
#91818
түріСабақ
Байланысты:
5 сынып 10.05


Бөлім:

13 Ер есімі ел есінде!

Педагогтің аты-жөні:

Шайқы Е.М

Күні: 10.05




Сыныбы: 5 В,Г,Д

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ер есімі ел есінде!

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.1.1 тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау;
5.3.6.1 тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру

Сабақтың мақсаты:

тақырыпты тірек сөздер арқылы болжай алады;
тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау.
2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру





Оқулық, жұмыс дәптерлері.


(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.

Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды.
Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.

Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы



Сөздік жұмысы

Айтылым
Кескілескен-свирепый
Жан қилы соғыс-великая вайна
Сүбелі үлес- значительный вклад
Талқандау-нарушать
Асқақтату-возвышенно




Оқулық, жұмыс дәптерлері.




1-тапсырма.
Жұптық жұмыс
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

Айтылым Жазылым
Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді. «Блумның алты қадамы» әдісі арқылы суреттерді сипаттайды.
Парталас досымен жұптасып, әңгімелеп, сұхбат құрады, ойын айтады.

Дескриптор
4 балл
-Сұраққа жауап береді
-Сұхбаттасады
«Смайликтер» тәсілі

Оқулық, жұмыс дәптерлері.




2-тапсырма.
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
Қосымша тапсырма
Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді
ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы(ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі
3-тапсырма
Топтық жұмыс

Мұғалім оқушыларды ынтымақтастықта жұмыс жасауға, сауатты жазуға, ойын дәл, анық жеткізе білуге, пікірімен бөлісе бөлуге баулиды.


4-тапсырма
Жеке жұмыс
Тілдік бағдар
Жеке жұмыс

Ойтаразы
Жеке жұмыс



Жазылым
Суреттер бойынша қажетті сөздерді пайдаланып, шағын әңгіме құрайды.
Сұраққа жауап береді. Соғыс деген ұғым қандай? Бейбітшілік ел болған қандай болады?? Салыстырады.
Айтылым
«РАПТ» әдісі арқылы өмірмен байланыстырып орындайды. Р – кім? А – кім үшін? П – қандай? Т – кім (не) туралы?


Тыңдалым Оқылым
Топқа бөлініп, мәтін бойынша жұмыс жасайды.
1-топ: «Жуан, жіңішке сұрақтар» әдісі арқылы мәтін мазмұнын игеріп, талдайды.
Халқымыз үшін соғыстың ауыр зардаптарын айтып,пікірін білдіреді.
2-топ: «Дөңгелек стол» тәсілін қолданып, мәтінге сипаттама береді.
Мәтіннің негізгі айтпақ ойына мән береді.
3-топ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісін қолданады.
Тақырып бойынша мәтін мазмұнының түйінді ойын айтып, сыни пікір ұсынады.
Айтылым
Сұрақтарға толық әрі қысқа жауап береді.Жауаптарында қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын сақтайды.
Айтылым Жазылым
Есмідіктердің түрлеріне мысалдар келтіріп, сөйлем құрайды. Орынбасар сөз табының қай сөз таптарының орнына қолданылатыны айтады.
Айтылым
«Адасқан сөздер» ойыны. Тақырып бойынша қорытындылайды.

Дескриптор: Жалпы – 3 балл.
- Салыстырады
-Сұраққа жауап береді
«Бағалау ағашы» тәсілі
Дескриптор
5 балл
-Мәтінді тыңдайды
-Оқиды
-Ойын айтады
-Пікірімен бөліседі
-Талдайды
«Екі жұлдыз, бір тілек» тәсілі арқылы кері байланыс жүреді.
Дескриптор
3 балл
-Сәйкестендіреді
-Оқиды
Смайликтерді қолданып, кері байланыс жасайды.

Оқулық, жұмыс дәптерлері.
Слайдтар
Ақ парақтар
Кесте

Сызбалар
Суреттер топтамасы



Сабақтың соңы
Бағалау



«Бір ауыз сөз» әдісі.
Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Үйге тапсырма

Жеке жұмыс:
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, ұмтылдым, т.б.
«Бейбітшілікті сақтаймыз» ойтолғау

Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды.



Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет