Мұғалімнің аты-жөні:
|
Ахметова Айгуль Кайратовна
|
Пән/Сынып
|
4г сынып
|
Бөлім:
|
Ғарышқа саяхат
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ғарышкер болғым келеді
|
Оқу бағдарламасындағы мақсаттар:
|
4.1.4.1* тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себепсалдарлық байланысын (кейіпкерлер, оқиға) және негізгі ойды мұғалімнің қолдауымен анықтау;
4.2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу;
|
Оқу мақсаты:
|
- тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себепсалдарлық байланысын (кейіпкерлер, оқиға) және негізгі ойды мұғалімнің қолдауымен анықтайды .
- белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың басы
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, өткен тақырыпқа шолу жасау
|
Сәлемдеседі, сұрақтарға жауап береді
|
Жарайсыңдар!_____Сабақтың_ортасы'>Жарайсыңдар!
|
|
Сабақтың ортасы
|
Ұжымдық жұмыс
Миға шабуыл.
1-тапсырма. Жұмбақты шеш.
Күміс қанат, сұңқары,
Көкке еркін сүңгиді.
Бұлттан да тым əрі,
Кеткен жанды кім дейді?
Сабақтың тақырыбымен және мақсаттырымен таныстырады. Тақырып: Ғарышкер болғым келеді
|
Оқушылар жұмбақтың шешімін ашып, суреттерге қарап, сабақтың тақырыбын ашады, сабаққа деген өз мақсаттарын қояды.
|
Дескриптор:
-жұмбақты шешеді-1б.
|
Оқулық, суреттер
|
Сөздік жұмыс:
1.сөздерді қайталау;
2.сөз тіркестерді құру;
3.сөз тіркестермен сөйлем жасау
|
Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады.
Жаңа сөздер:
ғарышкеме – космический корабль
ғарышайлақ – космодром
ғарыш – космос
ғарышкер – космонавт
ұшқыш – лётчик
алыс – далеко
жақын – близко
|
Жарайсыңдар!
|
Оқулық
|
Жеке жұмыс
2-тапсырма. Сөйлемдерді жаңа сөздермен толықтыр.
Керек сөздер: ғарыш, ғарышкеме, ғарышайлақ, ғарышкер.
_______ ғарышкемеге отырды. _______ ғарышайлағынан ұшты. _______ әлемі сондай ғажап! Жүр, Байқоңырға барайық, онда әлемге танымал _______ бар.
|
|