Сабақтың тақырыбы Ғарышкермен сұхбат Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата09.06.2023
өлшемі61,73 Kb.
#100021
түріСабақ
Байланысты:
Әдебиеттік оқу қмж 12-04


Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«№184 жалпы білім беретін орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Ғарышқа саяхат

Мұғалімнің аты-жөні

Жұман Альбина Тимурқызы

Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ғарышкермен сұхбат

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.9.1 түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табу, өңдеу және тұжырым жасау, себеп-салдарлық байланысын сызба түрінде көрсету

Сабақтың мақсаты

  • түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты тауып оқиды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен сурет таңдау арқылы жүреді.
Жаңа оқу материалын жариялау «Броундық қозғалыс» әдісі:
- Түсті парақтарда берілген әріптерден қандай сөз, сөйлем құрастыруға болатынын анықтаңдар. (Ғарышкермен сұхбат)
-Қазақ ғарышкерлерінен кімдерді білесіңдер?
-Талғат Мұсабаевқа қандай сұрақтар қояр едіңдер?
-Қай сыныптасыңның сұрағы қызық болды?
-Олай болса, бүгінгі сабақта ғарыштық өмір туралы шығарманы оқимыз, түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты табамыз, тапсырмалар орындаймыз.

Жаттығу жасайды.

Топқа бірігеді.


Сұрақтарға жауап береді.

«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!

Әртүрлі сурет


Ғарышкермен, сұхбат сөздері





Жаңа білім
15 мин

2 мин

Бекіту
15 мин



(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі:
А) Сөздікпен жұмыс.
Ә) Оқылым.
-Мәтінді түсініп, тізбектей дауыстап оқыңдар.
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Тоқтар Әубәкіров туралы тағы қандай мәлімет айта аласың?
Сергіту сәтінде қосылып ән айтады.


(Т) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
А) «Кинометафора» әдісі:
-Талғат Мұсабаевтың ғарыштағы бейнежазбасынан үзіндіні тамашалайық.
Ә) Сұрақ-жауап.
- ҒарышкерТалғат пен Тоқтардың армандарын салыстырыңдар.
-Т.Мұсабаевтың ерлігін сипаттайтын үзіндіні тауып оқыңдар.
-Ғарышкер Талғаттың ұшу кезіндегі бақытты сәтін тауып оқыңдар.
Сабақ басындағы «Сұрақтар тақтасына» тағы қандай сұрақтар қосар едіңдер?
Б) Қорытындылау.
Мәтіндегі ерекше әсер еткен бөлігін оқып беріп, ойларыңды түсіндіріңдер.

- Тапсырма орындайды.

Ән айтып сергиді.


-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:
Сөздікті жазып, жаттайды-1балл.
- Мәтінді оқиды-2балл.
- Талғат пен Тоқтардың армандарын салыстырады-2балл.
Т.Мұсабаевтың ерлігін сипаттайтын үзіндіні тауып оқиды-1балл.
Талғаттың ұшу кезіндегі бақытты сәтін тауып оқиды-1балл.
- «Сұрақтар тақтасына» тағы қандай сұрақтар қосатынын айтады- 1балл.
- Мәтіндегі ерекше әсер еткен бөлігін оқып, ойын түсіндіреді-2балл.

«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
3-бөлім
4 сынып 2019ж


Қорытын-ды
5 мин

Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.
Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: мәтінді оқып, мазмұндау.

Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.

ҚБ қойылады.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет