Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
10.1А бөлім: Функция, оның қасиеттері және графигі
|
Өскемен қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты- жөні: Канапьянова СЖ
|
Сынып: 10
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Функция және функцияның берілу тәсілдері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (Оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.4.1.1 - функция анықтамасын және берілу тәсілдерін білу;
|
Сабақтың мақсаты
|
Функция анықтамасын және берілу тәсілдерін меңгерту
|
Бағалау критерийлері
|
Функция анықтамасын біледі
Функцияның берілу тәсілдерін біледі
Функцияның анықталу облысын таба алады
Функцияның мәндер жиынын таба алады
|
Тілдік мақсат
|
Оқытудың тілдік мақсаты
Оқушылар
берілген график бойынша функцияның қасиеттерін сипаттайды;
Бөлім бойынша лексика мен терминология
функцияның бір сарындылығы;
бөлшек-сызықты функция;
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
егер ..., функция бөлшек – сызықты деп аталады;
бөлшек-сызықты функцияның графигін салу үшін … керек
функцияның анықталу облысы
|
Құндылықтарды дарыту
|
Еңбек және шығармашылық
Бұл сабақ барысында оқушылар топпен жұмыс жасай отырып өздігінен оқуға үйренеді, шығармашылық қабілетін дамытуға мүмкіндік алады.
|
Пән аралық байланыстар
|
геометрия
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интерактивті тақта мүмкіндіктері, bilimland.kz
https://learningapps.org/447363
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Сызықтық, квадраттық, кері пропорционалдық тәуелділік және y= функцияларының қасиеттері, графиктері.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер
|
Оқыту ресурстары
|
Сабақтың басы
5 минут
|
1) Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру
2) Өткен материалды қайталау
сұрақ жауап
Функция қандай тәсілдермен беріледі
Функция ұғымына анықтама бер
Функцияның анықталу облысына анықтама бер
Функцияның мәндер облысына анықтама бер
|
|
Сабақтың ортасы
12 минут
10 минут
10 минут
|
Топтық жұмыс
Мақсаты: оқушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру
Тапсырма 1
Сұрақтарға жауап береді
https://learningapps.org/457679
Тапсырма 2
Қосымша1
«Галереяға саяхат» әдісі бойынша топтар жұмсын талдайды
Бағалау: «екі жұлдыз, бір тілек»
Жұппен жұмыс
Мақсаты: оқушыларды функцияның берілу тәсілдері бойынша теориялық материалды практикада қолдану дағдысын жетілдіру
Тапсырма 1
Қосымша 2
Суретте берілген графиктердің қайсысы функцияның графигі болады? Функцияның графигі болмайтын сызықтар үшін функция анықтамасын қанағаттандырмайтын х мәнін табыңыз.
Оқушы өзін-өзі « Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды
Тапсырма 2
Әрбір функцияны оның графигімен сәйкестендіріңіз
Жеке жұмыс
Оқушы өзін-өзі « Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды
|
https://learningapps.org/457679
https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/analiz-bastamalary/analiz-bastamalary/funkcziya-uhymy-zhane-onyng-berilu-tasilderi/lesson/funkcziya-zhane-onyng-qasietteri
|