Сабақтың тақырыбы: Иррационал теңдеуді жаңа айнымалы енгізу арқылы шешу Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата29.12.2023
өлшемі1,5 Mb.
#144583
түріСабақ

Мектеп

№86 жоббм

Педагогтің аты-жөні:

Есалиев Мейрман

Күні:

20.12.23ж

Сыныбы:11Ә,В

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Иррационал теңдеуді жаңа айнымалы енгізу арқылы шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.1.3.6-тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алу;
10.1.3.7-квадрат теңдеуге келтірілетін тригонометриялық теңдеулерді шеше алу;
11.2.2.3 – айнымалыны алмастыру әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: иррационал теңдеудің анықтамасын біледі, қарапайым түрлерін шеше алады;
Көптеген оқушылар істей алады: теңдеудің екі жағын n дәрежеге шығару әдісін қолдану арқылы квадрат теңдеуге келтіріп иррационал теңдеулерді шеше алады;
Кейбір оқушылар істей алады: Иррационал теңдеулердің күрделенген түрлерін шеше алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 мин.

8 мин




Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Өткенге шолу. Бірнеше сұрақ беру арқылы өткен сабақты қайталаймыз. Үй тапсырмасын келесі сұрақтарды қою арқылы сұрау:
1.Бөлшекпен түбір шығару қалай орындалады? 2.Түбірдің дәрежесі көрсеткішімен түбір таңбасының ішіндегі өрнектің көрсеткіші туралы ережені тұжырымда.

Берілген сұрақтарға жауап береді.

Дискриптор:
Берілген сұрақтарға жауап береді.
Жалпы балл -3

Оқулық 11 – сынып





Сабақтың ортасы
20 мин

1-тапсырма:











Оқушылар 1. Теңдеуді шешу әдісін дұрыс таңдайды
2. Қысқаша көбейту формуласын меңгерген

Дескриптор
-Теңдеудің анықталу облысын ескереді -Шешімін дұрыс тауып, анализ жасай алады

Жалпы балл -2



Презентация
Оқулық 11 – сынып



Жеке жұмыс
16 мин

2-тапсырма
















Дескриптор:
-Иррационал теңдеуді шығару алгоритмін біледі
Жалпы балл -5

ДК экраны
Презентация
ДМ

Сабақтың соңы.
Рефлексия
4мин

Рефлексия. 1.Мен сабаққа қатыстым............................белсенді, немқұрайлы
2. Өзіме көңілім ...........................толды, толмады
3. Мен үшін сабақ .......................қызықты, қызықсыз
4.Маған сабақ......................түсінікті, түсініксіз
5.Маған ұнаған нәрсе....................................................
6. Ұнамағаны....................
Қорытынды.
Үйге тапсырма. №10.5

Нәтижені талдайды.



Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

ДК экраны
Тапсырма орындауға қажетті құралдар.




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет