Сабақтың тақырыбы Жердегі тіршілікке ғарыштың әсері Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата15.04.2023
өлшемі152,55 Kb.
#82757
түріСабақ

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«Қазалы ауданының білім бөлімінің Абай атындағы №90 орта мектебі» КММ


Қысқа мерзімді жоспар

Жаратылыстану

Жер және ғарыш

Мұғалімнің аты-жөні

Маханбетова Гулайша Данахметовна

Күні:

14.04.2023 жыл

Сынып: 4 «А»

Қатысушылар саны:17

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жердегі тіршілікке ғарыштың әсері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.4.2.2 Жердегі тіршілікке ғарыштың әсерін анықтау



Сабақтың мақсаты

  • Жердегі тіршілікке ғарыштың әсерін анықтайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


8 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Өткен тақырыпты мазмұндаңдар.
-Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар.
Оқу материалын жариялау:
-Негеш пен Эврика жасаған пиктограммаларды зерделеп, әрқайсысы туралы айтып беріңдер.
-Өздерің қандай пиктограмма жасар едіңдер? Онда қандай ақпарат болады?
-Жердегі тіршілікке ғарыштың әсерін бүгінгі сабақ барысында анықтайтын боласыңдар.

  1. Ширату жаттығуларын орындайды.


Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.

Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау.




Жаңа білім
15 мин

2 мин

Бекіту
15 мин


(Ұ) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісімен орындалады.
А) Сөздік жұмысы.
Судың көтерілуі, судың қайтуы.
Ә) Суретпен жұмыс.
Суретке мұқият қараңдар. Қандай ғарыш денелерін көріп тұрсыңдар?
Күн, Жер, Айдың бір-біріне әсерін айтып беріңдер.
Күн сәулесін неліктен «Жердегі тіршіліктің көзі» деп атайды?
Жер мен Айды өз орбитасында ұстап тұратын күш қалай аталады?
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, достарыңнан жауап ал.
Сергіту сәтінде қазақ биін билету.


(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады.
А) Суретпен жұмыс.
Жер ғарыштың жағымсыз әсерінен қалай қорғанады? Біз Жердің қорғаныс қабатын сақтау үшін не істей аламыз?
Ә)Сипаттау.
Айды сипаттаңдар. Ай Жерге қалай әсер етеді деп ойлайсыңдар?
Судың көтерілуі, қайтуы сияқты құбылыстардың жүруіне не әсер етеді деп ойлайсыңдар?
В) Ойлан.
Айдың арғы бетінде не бар?
Г) Зерттеу.
-Ай қалай өзгереді?

Сөздікті жазып, жаттайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.

Сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді.


Тапсырманы орындайды.

Дескриптор:
- Сөздікті жазып, жаттайды-1балл.
- Сурет бойынша ғарыш денелерін сипаттайды, сұрақтарға жауап береді -3балл.
­


Дескриптор:
- Жерді ғарыштың жағымсыз әсерінен қорғау жолдарын ұсынады-2балл.
Айды сипаттайды -1балл.
Судың көтерілуі, қайтуы сияқты құбылыстардың себебін анықтайды-1балл. Айдың арғы беті туралы әңгімелейді-1балл.
Ай қалай өзгеретінін болжайды-1балл.

«Жараты-лыстану» оқулығы 2-бөлім
4-сынып 2019ж












Кері байланыс
5 мин

Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу.

Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады.

ҚБ қойылады.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет