Сабақтың тақырыбы Кейіпкерлер бейнесі Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата20.09.2023
өлшемі62,04 Kb.
#109294
түріСабақ

Бекітемін У.К. Сулейменова

Бөлім:

3-бөлім. Балар мен үлкендер

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Арықбай Ж.А

Күні:

01.03.2023 ж.

Сынып: 7 «В»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Кейіпкерлер бейнесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау;
7.2.2.1 эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау

Сабақтың мақсаты

- Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды;
- Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин.

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2.Психологиялық ахуал «Шаттық шеңбері»
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын талқылау.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.



Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне алғыстарын айтады.

Өз ойларымен бөліседі.



Мадақтау, кері байланыс беру



Оқулық

Сабақтың ортасы
35 минут



Қызығушылығын ояту.
Танысу бөлімінде автор бала кіммен танысады?
Тәмпіш қараның шын есімі кім еді?
Ары қарай Тәмпіш қара мен автор арасындағы байланыс қандай болды деп ойлайсыңдар?
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзбен ынталандыру.
Күн ретін, тақырыпты дәптерге жазады.


Тыңдалым тапсырмасы
Аудиокітапты тыңдап, автордың кейіпкерлерді бейнелеуіне назар салыңдар. Автор кейіпкерлерді бейнелеуде қандай көркемдегіш құралдар пайдаланғанын анықтаңдар.
Дескриптор: жалпы – 5балл.
Мәтін тыңдайды. Кейіпкер бейнелеуіндегі көркемдегіш құралдарды анықтайды.


Жазылым тапсырмасы:
«Қос күнделік» әдісімен кестені толтыр.

Кейіпкер аты

Бейнесі

Дескриптор: жалпы – 5балл.
Кестені көркемдегіш құралдарды пайдалана отырып толтырады. Автор бейнесін анықтайды.

Сұрақтарға жауап беру арқылы сабаққа зейін қояды.
Мәтін тыңдайды. Кейіпкер бейнелеуіндегі көркемдегіш құралдарды анықтайды.

Кестені көркемдегіш құралдарды пайдалана отырып толтырады. Автор бейнесін анықтайды.



Мадақтау, кері байланыс беру







«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

оқулық


жұмыс дәптерлері



Сабақтың аяғы
5 минут

Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі.
Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді.











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет