Сабақтың тақырыбы: Күй және күйшілер туралы бейнефильмдер Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата09.05.2022
өлшемі21,21 Kb.
#33184
түріСабақ
Байланысты:
Айдарова Г


Мектеп:

С. Нұрмағамбетов атындағы №72 ЖОББМ

Педагогтің аты-жөні:

Айдарова Гульмира

Күні: 25. 04. 2022




Сыныбы: 7

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Күй және күйшілер туралы бейнефильмдер


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.3.6.1 Күй және оның қазақ халқындағы мұралары

11.3.6.2 Күйші ақындардың туындылары



Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін: Сазгерлер , олардың санаттары, атқаратын орындарын білу.

Оқушылардың басым бөлігі: Күй ойнау қағидаларын тадау.

Кейбір оқушылар: Күй мен оның тарихын біледі.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығу


шылықты ояту.

3 мин.

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру



Оқулық,

Домбыра,


жұмыс дәптерлері

т.б.


Жаңа сабаққа кіріспе

5 минут


(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен оқушылар шеберлерінің тәжірибесіне сүйене отырып, өткен сабақта болған тақырыптағы жеке бюджетті басқару құралдарын анықтайды.

Қандай күйлерді білеміз?
Күйшілердің қазақ музыкасындағы рөлі қандай?



Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

Оқулық, жұмыс дәптері, домбыра, нота кітабы

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

10 мин.


1-тапсырма:

Ой қозғау әдісі.

Күйшілердің өмірін көрсетіңіз.


Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау барысында өз ойларын білдіреді

Дескриптор:

- Күйдің тарихын түсіну 1б

-Күй орындаушылардың өмірмімен танысу - 1б


Оқулық, жұмыс дәптерлері,

Домбыра, нота дәптері т.б..



10 мин

2-тапсырма:

«Ой қозғау» сұрақтары

1. Саз дегенді қалай түсінесің?

2.Саздың басты ережелері?


Өз ойларын айтады. Берілген сұрақтар бойынша өз жауаптарын береді және өз орталарында талқылайды.

Дескриптор:

Жалпы 2 балл

-Күйлер қандай әсер беретінін біледі - 1б

-Ережелерді атай алады- 1б


Оқулық, жұмыс дәптерлері, т.б..

10 мин

3-тапсырма:

1.Домбырадағы күй орындау кезінде төмен дауыстармен орындау ерекшеліктері


2.Күй орындауды талдау

Күй ырғағын талдайды және сипаттама береді.

Дескриптор:

Жалпы 5 балл

-Көңіл күйге байланысты музыка қасиетін біледі

-Күйдің қандай маңызы бар екенін түсінеді- 3б


Оқулық, жұмыс дәптерлері, т.б..

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.


«Ұстазға хат» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын оқиды.



Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Барлығын түсіндім», «Енді түсініп келемін», «Түсінбедім». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.




Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



Қабілеті жоғары оқушыларға «Қарқын тәсілі» әдісімен құзыреттілік пен біліктілік туралы өз ойларын ашық білдіреді.



«Бес бармақ» әдісі.

1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.



Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.




Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.



1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?



1:

2:

























Тексерілді: Жекенова Г.

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет