Сабақтың тақырыбы Көшпелі мал шаруашылығы неліктен шаруашылықтың негізгі түріне айналды? Оқу мақсаты



бет1/3
Дата25.11.2023
өлшемі2,09 Mb.
#128165
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
3 сабақ Көшпелі мал шаруашылығы неліктен шаруашылықтың негізгі түріне айналды


Ж.Жабаев атындағы №4 мектеп – гимназиясының тарих пәні мұғалімі
Акжанова Динара Акынгазиевна
Сыныбы: 6
Күні 20.10.2020

Сабақтың тақырыбы

Көшпелі мал шаруашылығы неліктен шаруашылықтың негізгі түріне айналды?

Оқу мақсаты

  • көшпелі мал шаруашылығы мен егіншіліктің қалыптасуын түсіндіру

  • көшпелілердің әлемдік өркениетке қосқан үлесін білу

Бағалау
критерийлері

  • Қазақстан аумағында көшпелі мал шаруашылығының қалыптасу себебін түсіндіреді;

  • Көшпелі өмір салтының отырықшылықтан айырмашылығын анықтайды;

  • Көшпелі мал шаруашылығының маңыздылығын сипаттайды?

Тілдік мақсаттар

  • Берілген мәтін негізінде сұрақтарды талқылайды (айтылым дағдысы)

  • Картадан шауашылық түрлерінің дамыған аумақтарын көрсетіп, өз ойын негіздейді (жазылым дағдысы)

Құндылықтарды
дамыту

Құндылықтар:
- Жаһандық азаматтықты қалыптастыру
- патриотизм
- өз елі үшін мақтаныш
- ұлттық сана-сезім
- тәуелсіздік

Пәнаралық
байланыстар

Дүниежүзі тарихымен байланыстыру;

АКТ қолдану
дағдылары

Сабақ барысында интерактивті тақта арқылы таныстырылым жасалынады және ғаламтор қолданылады. Оқушылар таныстырылым жасау дағдыларын дамытады

Бастапқы білім

Ерте темір дәуірі-адамзат тарихында қола дәуірін алмастырған аса маңызды әлеуметтік-экономикалық, саяси, демографиялық, технологиялық өзгерістерді дүниеге әкелген жаңа кезең болып табылады.





Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Қызығушылық
ты ояту кезеңі

Сабақтың басы


5 минут



Оқушыларға төмендегідей суреттер топтпмасын ұсынылады. Олар бұрыңғы білімдеріне сүйене отырып мал шаруашылығы мен егіншілікті "өнімді еңбек" түрлері екендігін анықтап, терімшіліктің егіншілікке, аңшылықтың мал шаруашылығына алып келгендігін түсіндірулері керек. Оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады

  • Не көріп отырсыздар?

  • Қандай шаруашылық түрі бейнеленген?

  • Мал шаруашылығы қандай кәсіптен бөлініп шықты?

  • Егін шаруашылығы қандай кәсіптен бөлініп шықты?

  • Бұл шаруашылық түрлерін өнімді еңбекке жатқызуға болады ма?



Оқушылардың болжамдарын тыңдап, сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырыңыз.

1-2слайд



Сабақтың ортасы
8-минут

Қорытындылау кезеңі





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет